مدیرعامل Rovio Games استعفا می دهد

مدیرعامل Rovio Games استعفا می دهد

استودیو فنلاندی Rovio، خالق انگری بردز به زودی تغییرات بزرگی را متحمل خواهد شد. Pekka Rantala، مدیرعامل این کمپانی امروز پس از یک سال فعالیت و ایجاد تغییراتی عمده در نحوه اداره کمپانی، از سمت خود استعفا داد.

فقط در ماه اکتبر، ۲۱۳ نفر از کمپانی اخراج شدند تا وضعیت بحرانی Rovio به خوبی نمایان شود. Kati Levoranta، مدیر امور حقوقی شرکت، از ابتدای سال ۲۰۱۶ سمت مدیرعاملی را بر عهده خواهد گرفت.

دو واحد اصلی شرکت، بازی و رسانه، استقلال بیشتری خواهند یافت. Mikael Hed، مدیرعامل پیشین بخش رسانه و Wilhelm Taht بخش محصولات و تولید بازی ها را بر عهده خواهد کرد. Kaj Hed، یکی از اعضای کلیدی هیئت مدیره شرکت در گفتگو با رویترز گفت که مدل پیشین کسب و کار دیگر جوابگو نیست و قصد دارند با ساختاری جدید کار را در پیش بگیرند.

با توجه به این تغییرات، گویا سمت مدیرعاملی دیگر چندان اهمیت بالایی در شرکت ندارد و تقسیم وظایف سبب شده تا هر بخش با توجه به قدرت سودآوری خود فعالیت کند. به گفته Kaj Hed، پس از اعمال این تغییرات و آگاهی Pekka Rantela، وی دیگر لزومی بر ابقا در این پست ندیده. البته نه مسئولین شرکت و نه رنتالا هنوز حرفی از آینده نزده اند. مشخص نیست که آیا رنتالا با شروع سال ۲۰۱۶ در Rovio باقی می ماند یا مقصدی دیگر را در پیش خواهد گرفت.

انگری بردز سال ۲۰۰۹ عرضه شد و حالا پردانلود ترین اپلیکیشن موبایل تاریخ است. Rovio با بهره گیری از این فرصت توانست طی چند سال برندی بزرگ ساخته و به یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان بازی های موبایل بلد گردد. اما پس از مدتی کسب و کار دچار مشکل شد و سود شرکت کاهش یافت. حالا Rovio امید دارد تا با عرضه فیلم Angry Birds 3D در ماه مه ۲۰۱۶، همه چیز تغییر کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato