با Eva آشنا شوید: موتورسیکلت الکتریکی که با هر بار شارژ 200 کیلومتر را طی می کند

کمپانی ایتالیایی «انرژیکا» که در حوزه طراحی و ساخت موتورهای برقی فعالیت دارد، به تازگی یک موتورسیکلت الکتریکی به نام Eva را روانه بازار نموده که قادر است با یک بار شارژ 200 کیلومتر را طی کند.

با اینکه قدرت و سرعت این دستگاه بسیار عالی به نظر می رسد اما نتوانسته از رقیبان حاضر در این میدان پیشی بگیرد. به طور مثال، STORM Pulse نیز می تواند با یک بار شارژ همین میزان مسافت را طی کند. در ضمن، این موتور سیکلت را جمعی از دانشجویان دانشگاه آیندهاون در هلند طراحی کرده بودند، به این مفهوم که ایده Eva هم در نوع خود جدید یا خاص نیست اما ویژگی هایی دارد که به واسطه آنها مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته. با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در مورد این ویژگی ها بدانید.

2-w600

«اوا» نخستین موتورسیکلت تماما برقی ساخته شده در ایتالیا به شمار می رود.

3-w600

این دستگاه هیچ گونه کلاچ یا جعبه دنده ای ندارد و در عوض از سیستم های الکترومکانیکی برای این منظور بهره می گیرد.

4-w600

سیستم الکترومکانیکی در نظر گرفته شده، روی شتاب و تنظیم سرعت این وسیله کنترل بیشتری دارد. همچنین راننده می تواند از قابلیت «سُریدن یا خلاص» استفاده نماید که وضعیتی میان شتاب و باززایی است.

5-w600

موتور سیکلت Eva علاوه بر اینکه با یک بار شارژ تا 200 کیلومتر را طی می کند، می تواند در حالت «اسپرت» به سرعت 200 کیلومتر در ساعت نیز برسد.

1-w600

این تنها موتور سیکلت اسپرتی است که شارژر داخلی 3 کیلوواتی دارد. همچنین می توان آن را در ایستگاه های شارژ الکتریک نیز شارژ نمود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟