در اندروید N‌ ویژگی «Doze Mode» بهینه شده و در دو مرحله وارد عمل می گردد

در اندروید N‌ ویژگی «Doze Mode» بهینه شده و در دو مرحله وارد عمل می گردد

اولین نسخه ی پیش نمایش از اندروید N اکنون ارائه شده و حالا هر کسی می تواند دریافتش کرده و روی دستگاه های نکسوس سازگار با آن نصبش نماید. یکی از تغییراتی که در این ورژن به چشم می خورد مربوط می شود به ویژگی «Doze Mode»؛ قابلیتی که سال گذشته در اندروید M یا همان نسخه ی ششم این پلتفرم که حالا آن را با نام مارشملو می شناسیم معرفی گشت.

Doze Mode تا به امروز به دستگاهی که نمایشگر آن خاموش بوده و در جایی ثابت قرار گرفته این امکان را می داد تا قدری در مصرف باتری اش صرفه جویی کند. اما در اندروید N این قابلیت پیشرفت کرده و دیگر نیازی به استقرار دستگاه در محلی ثابت نیست و با خاموش شدن نمایشگر شاهد فعال شدن آن در دو مرحله هستیم.

حالا و بر طبق اطلاعاتی که گوگل ارائه کرده، وقتی کاربر صفحه نمایش دیوایس مبتنی بر اندروید خود را خاموش کند و دستگاه برای مدتی در وضعیت اسلیپ (sleep) قرار گیرد، فاز اولیه Doze Mode اجرایی می شود و بر اساس آن دسترسی اپ ها به شبکه قطع شده و از فعال گشتن تسک های آنها و سینک -یا هماهنگ- شدن شان نیز پیش گیری به عمل می آید.

با گذر زمان بیشتر فاز دوم Doze Mode عملیاتی می گردد؛ در این فاز اعلاناتی که منجر به روشن گشتن صفحه نمایش می شوند، GPS، اسکن برای یافتن وای-فای و... نیز غیر فعال می گردند تا صرفه جویی بیشتری در میزان مصرف باتری رخ دهد.

همانطور که انتظار می رود قابلیتی که در بالا به آن پرداختیم تحت دو حالت غیر فعال می شود؛ حالت اول هنگامی که کاربر صفحه نمایش را روشن نماید و حالت دوم وقتی که دستگاه را به شارژ می زنید.

در کنار Doze Mode ویژگی Project Svelte که در نسخه های پیشین اندروید و با هدف بهینه سازی مصرف رم معرفی شده بود نیز شامل تغییر و تحولاتی گشته تا بر اساس آنها بازهم از فعالیت های اضافی و بی مورد اپ ها کاسته شده و بر کارایی باتری افزوده شود.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato