هوش مصنوعی گوگل، یک بار دیگر قهرمان جهان بازی Go را شکست داد

هوش مصنوعی گوگل، یک بار دیگر قهرمان جهان بازی Go را شکست داد

روز گذشته مطلع شدیم که هوش مصنوعی بخش DeepMind گوگل موفق شده تا قهرمان جهانی بازی Go، لی سدول را شکست دهد و امروز حالا خبر پیروزی دوم گوگل نیز به گوش می رسد. این هوش مصنوعی که AlphaGo نام دارد و توسط DeepMind توسعه یافته، قرار است در سئول کره جنوبی، طی پنج مسابقه در برابر لی سدول، قهرمان جهان بازی Go قرار بگیرد.

AlphaGo و سدول تا به حال دو مسابقه انجام داده اند که پیروز هر دو، گوگل بوده است. گفته می شود که سدول در مرحله ای از بازی، تقابل را تسلیم شده و دیگر به بازی ادامه نداده است.

تا روز گذشته، این بازی تاریخی متعلق به سرزمین چین، هیچگاه در کلاسی جهانی توسط هوش مصنوعی بازی نشده بود، چه برسد به اینکه این هوش مصنوعی بخواهد قهرمان دنیا را شکست دهد. البته پیش از این، هوش مصنوعی در بازی هایی چون شطرنج موفق شده بود تا از انسان ها بهتر عمل کند اما در مورد بازی Go، مسئله متفاوتی مطرح است.

Go به غایت پیچیده تر از هر بازی دیگری است و برنامه ریزی یک هوش مصنوعی که در این بازی حرفه ای شود، طبیعتا دشوار است. از همین روی، شرکت کردن در مسابقاتی که جایزه ای به ارزش یک میلیون دلار دارد و پیروزی در آن، اهمیت بالایی پیدا می کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato