همه چیز درباره آیفون 13
هوآوی نام تجاری 7P را به ثبت رسانده؛ آیا جایگزینی برای نکسوس 6P در راه است؟

هوآوی نام تجاری 7P را به ثبت رسانده؛ آیا جایگزینی برای نکسوس 6P در راه است؟

به باور بسیاری از سایت ها و فعالان دنیای تکنولوژی نکسوس ۶ پی (بررسی دیجیاتو) یکی از بهترین تلفن های هوشمند اندرویدی در زمان حاضر محسوب می شود و حالا خبرها حاکی از آن هستند که برند سازنده ی این محصول حق امتیاز استفاده از نام تجاری "هوآوی ۷ پی" را نیز به ثبت رسانده است.

متاسفانه در اسناد و مدارک مرتبط به حق مالکیت نام تجاری که پیش تر اشاره شد حرفی از اینکه از این نام برای محصول جایگزین نکسوس ۶ پی استفاده خواهد گشت یا خیر به میان نیامده، ولی شواهد و جزئیات نشان می دهند که برند چینی به یقین از آن برای یک اسمارت فون بهره خواهد گرفت. ضمناً‌ فرم های مربوطه در هفتم آوریل به ثبت رسمی رسیده اند، ولی دقیقاً‌ همین امروز و تنها چند ساعت پیش رسانه ای شده اند.

وب سایت «۹to5mac» در این رابطه می نویسد، یکی از سناریوهای محتمل این است که هوآوی ۷ پی موبایلی جایگزین برای نکسوس ۶ پی باشد، با این تفاوت که در آن دیگر اندروید خالص ارائه نگشته و پلتفرم موبایلی گوگل با رابط کاربری ویژه چینی ها موسوم به EMUI در اختیار کاربران قرار گیرد.

ناگفته نماند هوآوی در اولین همکاری اش با گوگل توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و محصول به دست آمده از این همکاری نیز به شدت مورد تحسین قرار گرفت؛ اما اکنون اینطور به نظر می آید که آنها می خواهند تولید دستگاهی مشابه این تلفن هوشمند موفق را در دستور کار قرار دهند که شاید دیگر ساخت اش تحت نظارت ساکنین مانتین ویو نباشد و لذا باید دید واکنش غول دنیای جستجوهای اینترنتی به اتخاذ چنین سیاستی چه خواهد بود.

به باور کارشناسان استفاده از عنوانی همانند ۷ پی سبب خواهد شد تا کیفیت ساخت ۶ پی به کاربران یادآوری گشته و بر فروش دستگاه تحت این نام تاثیری جدی بگذارد، هر چند که این روزها کیفیت نرم افزاری تولیدات اختصاصی هوآوی مورد پسند همگان قرار ندارد.

حال باید منتظر ماند و دید هوآوی عاقبت چه تلفن هوشمندی را با برند تجاری جدیدی که ثبت کرده راهی بازار می سازد و آیا این اسمارت فون موفقیت های چینی ها را ادامه خواهد داد یا خیر.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato