همه چیز درباره آیفون 13
«سیری» در روز زمین به ملاقات «لیام» رفت

«سیری» در روز زمین به ملاقات «لیام» رفت

۲۲ آوریل - ۳ اردیبهشت روز زمین بود. اگر به یاد داشته باشید، دوم فروردین ماه، در مراسم معارفه آیفون SE، اپل از یک ربات جذاب پرده برداشت و آن را «لیام» نامید؛ رباتی که قادر بود آیفون ها را از هم گشوده و بخش های مختلف آنها را به گونه ای دسته بندی کند که دوباره قابل بازیافت باشند.

در کنار همین مسئله، اپل تلاش های دیگری را نیز در زمینه سبز نگه داشتن زمین داشته که مهم ترین آنها، احداث چندین مزرعه مجهز به پنل های خورشیدی برای جذب انرژی تجدید پذیر بوده است.

در روز زمین، اپل یک ویدیو مرتبط با همین رویداد را منتشر کرد که به ملاقات «سیری»، دستیار دیجیتالی و مجازی اپل در آیفون و ربات لیام می پردازد. در این ویدیو، می توان دید که سیری از لیام می پرسد که چه کاری برای روز زمین انجام داده، و لیام هم سری تکان داده و آیفونی که سیری از طریق آن سخن می گوید را قطعه قطعه می کند.

پیش از این در مطلب مرتبط با داستان توسعه لیام، برایتان گفته بودیم که اپل زمان زیادی را صرف توسعه این ربات کرده و حالا لیام می تواند به لطف ۲۹ بازوی رباتیک که هر یک کاری مستقل انجام می دهند، در ۱۱ ثانیه یک آیفون را کاملا تکه تکه کرده و بخش های مختلف آن را از هم جدا نماید. از شما دعوت می کنیم این ویدیوی کوتاه را تماشا کنید.

"" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true">

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato