ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پایان مجادلات حقوقی انویدیا و سامسونگ

شرکت انویدیا خبر داد که همه مشکلات حقوقی خود را با سامسونگ به پایان رسانده است. این توافق کاملا به موقع انجام شد چرا که در ادامه نزاع این دو شرکت، کمیسیون تجارت بین المللی ایالات آمریکا ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰

شرکت انویدیا خبر داد که همه مشکلات حقوقی خود را با سامسونگ به پایان رسانده است. این توافق کاملا به موقع انجام شد چرا که در ادامه نزاع این دو شرکت، کمیسیون تجارت بین المللی ایالات آمریکا قرار بود امروز حکمی را به اجرا در آورد که می توانست مانع ورود محصولات انویدیا به این کشور و فروش آنها شود. حال این مسئله حل شده اما لازم است بدانید که در ماه دسامبر گذشته، انویدیا در دادگاهی محکوم شد و حکم به نفع سامسونگ صادر گشت؛ حکمی که بیان می نمود انویدیا پتنت متعلق به سامسونگ در خصوص توسعه چیپ را نقض کرده است.

انویدیا در یک بیانیه خبری گفت: «توافق، مشمول برخی پتنت های کوچک می شود و حالا دو شرکت می توانند از همان پتنت ها استفاده کنند.» شرکت یاد شده در خصوص موارد دیگر این توافق نامه، از اظهار نظر امتناع ورزید.

سامسونگ نیز در بیانیه خبری خود اظهار کرد که خوشحال است از اینکه این مورد، به شکلی عادلانه حل شده است.

جالب است بدانید که آغاز کننده نزاع حقوقی، خود شرکت انویدیا بوده اما ماجرا آنطور که وکلای این شرکت سازنده کارت های گرافیک انتظار داشتند، پیش نرفت. انویدیا در شکایت خود از سامسونگ و کوالکام، گفته بود که این شرکت ها از فناوری های مرتبط با پردازش گرافیکی اش در موبایل های هوشمند خود بهره گرفته اند.

در نهایت پتنت انویدیا بی اعتبار اعلام شد و ماجرا تا حدی برعکس برای شرکت مذکور پیش رفت. سامسونگ ادعا کرد که انویدیا از برخی پتنت های این شرکت به شکل بی مجوز استفاده کرده و از سوی دیگر، در نتایج بنچمارک ها برای چیپ های سری «Tegra» تقلب نموده تا آنها برتر از چیپ های سری اگزینوس سامسونگ دیده شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • thepjt
    thepjt | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

    حکایت کاشتن باد و درو کردن طوفان

مطالب پیشنهادی