ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

تلاش ها برای غلبه بر مرگ مغزی آغاز شد

مرگ مغزی تقریبا غیر قابل بازگشت است. فردی که به چنین مقطعی می رسد، تقریبا مرگ کامل را تجربه کرده و هیچ راهی برای بازگرداندن وی وجود ندارد. صرفا به این سبب که دیگر ارگان ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰

در دیجیاتو ثبت‌نام کنید

جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.

عضویت در دیجیاتو

مرگ مغزی تقریبا غیر قابل بازگشت است. فردی که به چنین مقطعی می رسد، تقریبا مرگ کامل را تجربه کرده و هیچ راهی برای بازگرداندن وی وجود ندارد. صرفا به این سبب که دیگر ارگان ها به فعالیت خود ادامه می دهند، این فرد از لحاظ فیزیولوژیک هنوز زنده است.

با این حال، دانش بشر همیشه رو به جلو حرکت کرده و برای مقابله با هر عامل کشنده ای راه حلی یافته است. دو کمپانی Bioquark و Revita Life Sciences اخیرا از سوی مقامات آمریکایی و هندی تاییدیه ای برای انجام آزمایش هایی جهت بازگرداندن پروسه مرگ مغزی دریافت کرده اند.

طی مرحله اول که ماه ها به طول می انجامد، چندین تکنیک مختلف روی 20 فرد که دچار مرگ مغزی شده اند مورد آزمایش قرار می گیرد که از جمله این تکنیک ها می توان به تابش لیزر، تحریک اعصاب و تزریق پپتید و سلول بنیادی اشاره کرد.

امید می رود که سلول های بنیادی مغز بتوانند گذشته را پاک کرده و همه چیز را از ابتدا آغاز کنند. مثل حیواناتی که قادر هستند یک عضو کامل از بدن خود را دوباره رشد دهند. با این حال، طی این دوره چند ماهه انتظار نمی رود که 20 فرد مورد آزمون به زندگی بازگردند.

دین بورنت از دانشگاه کاردیف انگلستان در این رابطه به تلگراف گفته که تفاوت عمده ای میان احیای بخشی از بدن با به کار انداختن کامل بدن وجود دارد. شاید مغز دوباره شروع به فعالیت کند اما فردی که از مرگ مغزی بازگشته، دیگر همان فرد سابق نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • پارسا
    پارسا | ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

    ههه. بریک دونداریون هم که ۶ دفعه از مرگ برگشته بود نیگفت هر دفعه برمیگردی دیگه اون آدم سابق نیستی.
    #got

مطالب پیشنهادی