امکان ارسال بدون واسطه مرسولات پستی به ایران برای اولین بار، با قراردادی میان یک شرکت ایرانی و چینی

امکان ارسال بدون واسطه مرسولات پستی به ایران برای اولین بار، با قراردادی میان یک شرکت ایرانی و چینی

شرکت حمل و نقل ایرانی TPG و شرکت چینی YUNDA اکسپرس در نمایشگاه چاینا اکسپرس با یکدیگر قرارداد همکاری منعقد کردند. پورنگ دانش مدیرعامل شرکت TPG و سم گوان مدیر عامل شرکت YUNDA این قرارداد را امضا کرده اند. گفتنی است شرکت پست سریع TPG طبق قراردادی، با شرکت پست جمهوری اسلامی همکاری دارد.

با انعقاد قرارداد مذکور، این نخستین بار است که ارسال مرسولات پستی به ایران، بدون نیاز به کشور واسط امکان پذیر شده است. بر اساس قرارداد یاد شده، عملیات حمل و نقل این خدمات با استفاده از ناوگان هواپیمایی‌ ایران و با قیمت پایین تر نسبت به گذشته انجام خواهد شد.

شرکت ایرانی TPG به عنوان یکی از بزگترین شرکت‌ های ایرانی حوزه ی پست و حمل و نقل بین المللی و داخلی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ در زمینه ی حمل و نقل آغاز کرده و اکنون در ۷۲ شهر ایران نمایندگی دارد. شرکت چینی YUNDA اکسپرس نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های حوزه ی حمل و نقل در سطح جهانی با برخورداری از ۶۵ هزار کارمند در شعب مختلف خود، ارسال مرسولات از چین به مقصد ایران را عهده دار شده است.

لازم به ذکر است همکاری مذکور می تواند یکی از نقاط مشکل ساز فعالیت شرکت های خرده فروشی آنلاین خارجی در بازار ایران را برطرف کند. باید دید این همکاری در آینده چه تأثیری روی دسترسی شرکت های خارجی به بازار داخلی می گذارد و آیا راه برای همکاری های بیشتر با سایر شرکت ها هموار می شود یا خیر.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato