با آلتر آشنا شوید؛ رباتی که به اراده خود عمل می کند [تماشا کنید]

با آلتر آشنا شوید؛ رباتی که به اراده خود عمل می کند [تماشا کنید]

به نظر می آید باید پذیرفت که جهش بزرگ بعدی دانش بشری در حوزه هوش مصنوعی به وقوع خواهد پیوست، مسئله ای که در عین برانگیختن هیجان فراوان، بسیاری را نیز به شدت نگران ساخته است. آلتر (Alter) رباتی ژاپنی است که به یک شبکه عصبی یادگیری عمیق متصل بوده می تواند به اراده خود حرکت کند و حتی تصمیم بگیرد. تنها نگاهی کوتاه به حرکات عجیب و غریب این ربات کافیست که خود را در ترس بسیاری انسان ها از ربات های هوشمند شریک ببینید.

آلتر جدیدترین ربات انسان نمای دانشمندان ژاپنی است که با ۴۲ موتور پنوماتیکی و البته شبکه عصبی خود می تواند الگویی از حرکات منحصر به فرد را به اجرا بگذارد. حرکاتی که دستور و شیوه اجرای آنها را از هیچ منبعی دریافت نکرده است.

بر طبق گزارش Engadget، حرکات دست و سر و صورت آلتر حاصل واکنش هوش مصنوعی آن به محرک های محیطی مثل سر و صدا، نور، دما، رطوبت و نزدیکی به یک انسان است. مثلاً اگر دمای اتاق سرد شود، این ربات می تواند برای شبیه سازی احساس سرما به خود بلرزد. ربات هوشمند مذکور حتی می تواند آواز بخواند. البته این آواز بیشتر یک آوای ملودیک به حساب می آید تا آواز همراه با کلام.

آلتر در حال حاضر در موزه ملی علوم و فناوری های پیشرو در شهر توکیو به بازدید عمومی گذاشته شده است و تا آخر این هفته به نمایش نسبتاً ترسناک خود ادامه خواهد داد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato