اختلاف نظر بر سر زمان اعمال برخی محدودیت ها در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه

اختلاف نظر بر سر زمان اعمال برخی محدودیت ها در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه

عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از برخی «اختلاف نظر» ها بر سر بعضی محدودیت ها و زمان اعمال آنها با وزارت ارتباطات سخن به میان آورده است.

خرم آبادی در خصوص نقش شخص وزیر ارتباطات در فرایند فیلترینگ گفته است: «وزیر ارتباطات صرفاً یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است و نمی تواند به تنهایی در رابطه با فیلترینگ ها تصمیم بگیرد. تصمیم در رابطه با محدود کردن یا نکردن شبکه ها و سایت های داخلی و خارجی با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است».

مشاور دادستان کل کشور در ادامه افزوده است: «ریاست این کارگروه بر عهده ی دادستانی کل کشور است و وزارت ارتباطات به عنوان عضو، موظف به اجرای دستورات است. هیچ تصمیمی که به تنهایی از سوی وزارت ارتباطات اخذ شود، قابلیت اجرایی شدن ندارد».

خرم آبادی در خصوص موافقت یا مخالفت وزارت ارتباطات با فیلترینگ اظهار داشته: «از مخالفت با فعل فیلترینگ خبری ندارم؛ البته نباید این گونه باشد.تا امروز همه ی دستورات را وزارت ارتباطات اجرا کرده است و قانوناً هم نمی تواند با دستورات مخالفت کند».

وی در خصوص اختلاف نظر ها با وزارت ارتباطات تصریح کرده است: «اختلافاتی در مورد زمان اعمال برخی محدودیت ها برای شبکه های خارجی وجود دارد. همه بر سر اینکه دیتای کشور باید در شبکه ی ملی اطلاعات تبادل شود هم نظر هستیم. نظر ما بر این است که هرچه سریعتر باید زمینه را برای فعالیت شبکه های اجتماعی داخلی فراهم کنیم و از شبکه های خارجی که فرهنگ و اقتصاد ما را با تهدید مواجه کرده است، دل بکنیم».

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به دغدغه های خانواده ها در راستای سامان دهی فضای مجازی اشاره و تصریح کرده: «ساماندهی فضای مجازی علاوه بر اینکه دغدغه ی جدی مقام معظم رهبری است، جزو خواسته های عامه ی مردم هم محسوب می شود، چرا که خانواده های زیادی نگران سلامت جسمی و روانی و فکری جوانان هستند».

دادستان کل کشور افزوده است: «البته کار سامان دهی فضای مجازی مشکل و زمان بر است و نیاز به زیرساخت های فنی و نرم افزار ها و سخت افزار های فنی وجود دارد که وزارت ارتباطات به دنبال این امر است و ما هم به آنها کمک خواهیم کرد که هرچه زودتر شاهد ساماندهی این فضا باشیم».

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato