آمادگی فنلاند برای سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

آمادگی فنلاند برای سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در رأس هیاتی متشکل از مقامات دولتی و بخش خصوصی حوزه ی ارتباطات و فن آوری اطلاعات به فنلاند سفر کرده، با آنا برنر، وزیر ارتباطات و حمل و نقل این کشور دیدار و گفت و گو کرده است.

در این دیدار دو طرف ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری در حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر همکاری بخش خصوصی دو کشور نیز تأکید داشته اند.

وزیر ارتباطات ایران در این دیدار با اشاره به امکان سرمایه گذاری و تولید مشترک در داخل ایران بیان کرده است: «کشور ایران آمادگی لازم را دارد تا از این همکاری بهره برداری لازم را به عمل آورد، البته این موضوع ابتدا باید توسط دولت فنلاند بررسی و نتیجه ی آن به ما منعکس شود».

برنر، وزیر ارتباطات و حمل و نقل فنلاند نیز در ادامه خاطرنشان کرده است به عنوان نماینده ی دولت فنلاند، آمادگی دارد در کلیه ی زمینه های ارتباطی از جمله دولت الکترونیک و امنیت شبکه همکاری لازم را انجام دهد.

وی در همین خصوص افزوده است: «همچنین در دیجیتالی نمودن خدمات بیشتر به مردم دو کشور در زمینه های سلامت، حمل و نقل، آموزش و فراهم نمودن فرصت های جدید تبادل داده ها و همچنین خدمات موبایل آمادگی لازم را برای همکاری مشترک اعلام می کنیم».

وزیر ارتباطات و حمل و نقل فنلاند ضمن اعلام آمادگی این کشور برای مبادله ی اطلاعات با ایران اظهار داشته است: «با توجه به سفر آینده ی نزدیک رئیس جمهور فنلاند به ایران، مایل هستیم که نقش شرکت های فنلاندی و حضور فعال تر آن ها در بازار حوزه ی ICT ایران از جمله توسعه ی زیرساخت ها افزایش پیدا کند».

وی همچنین خواستار همکاری های آموزشی و دانشگاهی دو کشور در زمینه ی نوآوری و فناوری های جدید ارتباطی و استارتاپ های فعال در بازار کسب و کار حوزه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات شده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.