پتنت جدید اپل از نوآوری در ساخت کیسه های کاغذی حکایت دارد

پتنت جدید اپل از نوآوری در ساخت کیسه های کاغذی حکایت دارد

از ابتدای سال جاری فروشگاه های اپل اقدام به استفاده از کیسه های کاغذی نموده اند، تا مصرف ترکیبات پلاستیکی یا مصنوعی را به حداقل برسانند. از آنجا که کمپانی مذکور توجه ویژه ای به طراحی محصولات و لوازم جانبی اش دارد، و این پاکت ها نیز بخشی از تجربه کاربری خریداران هستند، تعجبی ندارد که شاهد نوآوری در این حوزه نیز باشیم.

در همین راستا، به تازگی پتنتی به ثبت رسیده که جزئیاتی از ابداعات شرکت مذکور در حوزه کیسه کاغذی را برملا می سازد. این پاکت ها از کاغذ سفید با حداقل ۶۰ درصد مواد بازیافتی ساخته می شوند، و در ساخت آنها از سولفات جامد رنگ زدایی شده استفاده می گردد.

اما از آنجا که به کار بردن بیش از ۵۰ درصد مواد بازیافتی در کاغذ سفید باعث کاهش استحکام و پاره شدن آن می شود، اپل از لایه های تقویتی در بخش های داخلی بهره گرفته.

apple-paper-bag-0

گفتنی است نوآوری اهالی کوپرتینو فقط به بدنه این محصول ختم نشده، و حتی بندهای کیسه نیز از الیاف کاغذی ساخته شده اند، تا برخلاف دسته های کاغذی عادی که سفت و انعطاف ناپذیر هستند، احساس لطافت و راحتی را به مصرف کننده القاء نمایند.

این شرکت برای ساخت دسته های مورد بحث که شبیه به بند کفش هستند، از الیاف کاغذی استفاده کرده که به شیوه ای مخصوص به یکدیگر گره خورده اند.

این پتنت نشان می دهد اگرچه نوآوری در حوزه موبایل برای اپل کار دشواریست، اما آنها توانسته اند در بخش های دیگر به موفقیت دست یابند. علاوه بر این، کمپانی مورد بحث همواره در بخش حفاظت از محیط زیست پیش قدم بوده و با این کار می خواهد ضمن برآورده ساختن اهداف زیست محیطی، تجربه خرید مشتریانش را نیز در بالاترین سطح نگه دارد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato