جگوار برای مدل های هیبریدی مرسدس و ب ام و رقیب می تراشد

جگوار برای مدل های هیبریدی مرسدس و ب ام و رقیب می تراشد

انتشار عکسهای جاسوسی جدید از اولین شاسی بلند جگوار از سری F-Pace، نشان می دهد که جگوار در حال تست و بررسی قوای محرکه تمام برقی خود بر روی بدنه این شاسی بلند است.

آنطور که از شایعات پیداست جگوار نام این شاسی بلند تمام برقی خود را J-pace  و یا E-pace خواهد گذاشت.

Jaguar-J-Pace-Mule-001-w600-h600

گرچه عکسها نشان دهنده استفاده از خروجی اگزوز در عقب خودرو هستند که این مسئله می تواند نوید یک خودروی هیبریدی برای رقابت با شاسی بلندهای هیبرید دیگر، همچون بی ام و X5 و مرسدس بنز GLE را بدهد و همینطور نسخه تمام برقی هم برای رقابت با تسلا مدل X عرضه خواهد شد.

Jaguar-J-Pace-Mule-003-w600-h600

در واقع جگوار می خواهد نسخه هیبرید دیزلی را در بازار اروپا عرضه و نسخه هیبرید بنزینی را هم در بازار چین و آمریکای شمالی عرضه کند. این سیستم محرکه برای خودروهای گروه خودروسازی جگوار لندرور استفاده خواهد شد و با توجه به تحرک رقبا برای ساخت این دست از شاسی بلند ها، جگوار هم در حال آماده سازی خود برای رقابت در سال های آینده است.

Jaguar-J-Pace-Mule-006-w600-h600

به احتمال زیاد از مدل تمام برقی این شاسی بلند جگوار در سال ۲۰۱۹ میلادی رونمایی خواهد شد. این مدل با توجه به شایعات از باتری های لیتیوم یونی با ظرفیت ۷۰ kWh بهره می برد و با یک بار شارژ مسافتی معادل ۳۰۰ مایل را طی کند.

Jaguar-J-Pace-Mule-007-w600-h600

استفاده از دو موتور برقی، یکی بر روی محور جلو و دیگری بر روی محور عقب هم از دیگر نکاتی است که به احتمال بسیار زیاد در این مدل مشاهده خواهیم کرد.

گفتنی است که بنا بر اخبار غیر رسمی، ب ام و نیز در صدد ساخت یک کراس اوور هیبریدی یا برقی از سری i برآمده و مرسدس بنز قصد دارد اولین نسل از خودروهای برقی تولید انبوه خود را ظرف روزهای آینده در نمایشگاه خودرو پاریس عرضه کند.

با این حساب ظرف چند ماه آینده باید منتظر  آغاز یک رویارویی تماما برقی در بازار خودرو اروپا باشیم. نبردی که احتمالا دهه ها به طول می انجامد و سرنوشت بازار خودرو را در سطح جهان تغییر می دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato