ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

جان کارمک: بازی های واقعیت مجازی در مرحله بی تجربگی و ناپختگی قرار دارند

جان کارمک، مدیر بخش تکنولوژی شرکت آکیلس معتقد است بازی های واقعیت مجازی در حال حاضر در سرازیری بی تجربگی و تازگی قرار دارند. وی در طی رویداد Oculus Connect اذعان داشته توسعه دهندگان محتوای ...

جان کارمک، مدیر بخش تکنولوژی شرکت آکیلس معتقد است بازی های واقعیت مجازی در حال حاضر در سرازیری بی تجربگی و تازگی قرار دارند. وی در طی رویداد Oculus Connect اذعان داشته توسعه دهندگان محتوای گیمینگ واقعیت مجازی می بایست بیشتر تلاش کرده تا تجربه ای در قیاس با عناوین بزرگ دنیا (غیر واقعیت مجازی) در اختیار بازیکنان قرار دهند.

به گزارش وب سایت Gameindustry، جان کارمک می گوید: «ما در حال حاضر در مرحله بی تجربگی و ناپختگی قرار داشته و با محتوایی سر و کار داریم که مخاطب عام اندیشه ای از آن ندارد. اما باید پیش از هر چیز تلاش خودمان را بسنجیم. توسعه دهندگان باید سعی کنند تجربیاتی در اختیار بازیکنان قرار دهند که بتواند با عناوین بزرگ غیر واقعیت مجازی رقابت کرده و یا حتی آنها را از پیش رو بردارند.»

کارمک در طول کنفرانس خود گفت زمان بارگذاری بازی های واقعیت مجازی یکی از نکات کلیدی این صنعت بوده که می بایست مورد رشد و بازنگرش قرار بگیرد. نشستن و 30 ثانیه صبر کردم برای بارگذاری یکی از مراحل بازی نه فقط طولانی و خسته کننده است، بلکه هیجان اولیه تجربه واقعیت مجازی را نیز از بین می برد.

carmack

«طبیعی است دوست داشته باشید ساعت ها به تجربه یک بازی ویدیویی بپردازید؛ اما در واقعیت مجازی زمان های بارگذاری جداً آزار دهنده است. از نگاه دیگر تصور کنید هر باری که می خواهید از تلفن هوشمند خود استفاده کنید، بارگذاری Home سی ثانیه طول بکشد؛ طبیعتاً به مرور زمان کمتر از موبایل خود استفاده خواهید نمود.»

کارمک در ادامه گفت: «اپلیکیشن ها و بازی های بسیار زیادی وجود داشته که در ابتدا تمایل داشتم به تجربه آنها بپردازم، اما بعد از مدت کوتاهی آنها را رها کردم؛ چراکه از زمان های بارگذاری طولانی مدتی رنج می برده اند. به اعتقاد من 20 ثانیه باید حداکثر زمان Load یک بازی یا هر محتوای دیگری برای واقعیت مجازی باشد، چرا که در این محیط تمام اعصاب و خوصله ی انسان درگیر می شود.»

جان کارمک سابقاً یکی از توسعه دهندگان کلیدی استودیو بازی سازی id Software بوده که به خاطر رویکردها و علاقه اش به واقعیت مجازی به شرکت آکیلس مهاجرت کرده است. او معتقد است پتانسیل واقعیت مجازی برای تبدیل شدن به سرگرمی برتر بازیکنان بسیار بالاست، اما نیازمند تلاش و کوشش خیلی بیشتری است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی