توییتر در خلوت خود به گزینه های باقیمانده برای بقا می اندیشد

همانطور که در خبرها خواندید، علاقمندان به خرید توییتر یکی پس از دیگری پا پس کشیدند و همین عدم تمایل شان ممکن است این شبکه اجتماعی را وادار کند که راهکار استارتاپ های موفق را برای خارج شدن از بحران در پیش بگیرد و علاوه بر تغییرات ساختاری عمده، بخشی از کارکنانش را اخراج کند.

این سرویس محبوب که مدتی است زیان ده شده در سال های اخیر بودجه هنگفتی را صرف توسعه و بازاریابی محصولاتش کرده و توجیحش هم این بوده تا زمانی که کاربران جدید را به سمت خود جلب می کند می تواند زیان و ضررهای قبلی اش را جبران نماید.

اما رشدی که از آن صحبت می کنیم امسال و بعد از رد کردن مرز سیصد میلیون نفری کاربرانش متوقف شد؛ این در حالی است که رقم یاد شده کمتر از یک پنجم شمار استفاده کنندگان از فیسبوک و حتی پایین تر از کاربران اینستاگرام است.

اوایل این ماه نیز توییتر از شرکت های بانکی درخواست کرد آن را در فروش کسب و کارش یاری دهند. کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی و رسانه از جمله Salesforce.com، دیزنی و حتی گوگل خرید توییتر را مورد بررسی قرار دادند اما دست آخر از تصمیم خود منصرف شدند.

این شبکه اجتماعی در نظر دارد همین ماه گزارش مالی سه ماهه خود را منتشر کند و روشن است که بعد از این اتفاق فروش آن مجددا در کانون توجه سهامداران و سرمایه گذارانش قرار خواهد گرفت.

David Hsu از اساتید مدیریت در دانشگاه پنسیلوانیا ضمن اشاره به این نکته که اخراج شماری از نیروها می تواند گزینه خوبی برای این شرکت اینترنتی باشد اظهار داشت که کمپانی مورد بحث باید دست به اقدامات جسورانه ای بزند.

Robert Peck یکی از تحلیلگران شرکت SunTrust در این باره گفت: توییتر می تواند ده درصد از نیروهای کاری خود را تعدیل کرده و از این طریق سالانه یک صد میلیون دلار در مخارجش صرفه جویی کند.

کاهش مخارج

download (2)

با در نظر داشتن آنچه گفت، انتظار می رود که این شرکت در وهله نخست به کم کردن فعالیت های خود در بخش بازاریابی و فروش فکر کند چراکه در این حوزه بیش از دو برابر رقبایش پول صرف می کند.

Peck می گوید ساختار هزینه ای توییتر در وهله نخست روی رشد جمعیت کاربرانش تمرکز داشت اما حالا که این امر متوقف شده این شرکت باید هزینه های اضافی اش را کم کند.

در شش ماهه نخست امسال هزینه های فروش و بازاریابی توییتر به رقم 473 میلیون دلار رسید

در شش ماهه نخست امسال هزینه های فروش و بازاریابی این شرکت به رقم 473 میلیون دلار رسید که حدودا برابر با چهل درصد از کل درآمدهای آن را شامل می شود. برای آنکه درک بهتری از این رقم داشته باشید باید بگوییم که در یاهو، فیسبوک و آلفابت به ترتیب 19، 15 و 12 درصد از کل درآمدها به تبلیغات اختصاص داده می شود.

توییتر همچنین بیشتر از رقبای خود در زمینه توسعه و تحقیق هزینه می کند. بودجه اختصاص یافته این شرکت به این بخش در شش ماهه نخست امسال برابر با 334 میلیون دلار یا 28 درصد از کل درآمدهایش بود که این رقم برای فیسبوک، یاهو و آلفایت به ترتیب برابر با 24، 23 و 16 درصد عنوان گردید.

توییتر همچنین می تواند با کم کردن از محصولات و همچنین انتقال مشاغل مهندسی خود به کشورهای خارجی [که دستمزد کمتری دارند] از هزینه هایش بکاهد و در کنار اینها باید تجدیدنظرهایی را هم روی پاداش های پرداختی به کارکنان خود انجام دهد. این شرکت سال گذشته 682 میلیون دلار سهام را بابت پاداش به نیروهای خود پرداخت کرد که این میزان بخش قابل توجهی از درآمد سالانه دو میلیارد دلاری اش را تشکیل می دهد.

در هر صورت روشن است که اگر این شرکت به توصیه تحلیلگران و کارشناسان امر توجه نکند سرنوشت خوبی در انتظارش نخواهد بود و چه بسا به اوضاع یاهو دچار گردد.

منبع:
reuters
برچسب ها

مطالب مرتبط

اندی رابین همه دنبال کنندگانش در توییتر را بلاک کرد

اندی رابین خالق اندروید و از مدیران سابق گوگل در اقدامی عجیب دسترسی کاربران به حساب توییتری اش را بست و این گمانه زنی را در ذهن بسیاری به وجود آورد که احتمالا برای فرار از انتقادات همیشگی در رابطه با سوء رفتار جنسی اش در زمان کار در گوگل دست به چنین کاری زده... ادامه مطلب

ترامپ در توییت تازه اش: از رمزارزها خوشم نمی آید

بعد از ظهر روز گذشته ترامپ فرصت را مغتنم شمرد و در مورد رمزارزها توییت هایی را منتشر کرد. او در توییت های خود به دنیا  اعلام کرد که طرفدار بیتکوین و دیگر پول های مجازی نیست چراکه ارزش ناپایداری دارند و روی هوا استوارند.ترامپ طی یک رشته توییت افکار خود در مورد پول های... ادامه مطلب

جک دورسی سال قبل ۱.۴۰ دلار از توییتر حقوق گرفت

گزارش شده جک دورسی سال گذشته ۱.۴۰ دلار از توییتر حقوق گرفته و به نظر می‌رسد سال آینده حقوق مدیر عامل توییتر به صورت سمبلیک دو برابر شود.البته این اولین باری است که جک دورسی پس از بازگشت خود به سکان مدیریت توییتر در سال ۲۰۱۵ میلادی حقوق می‌گیرد. دیروز توییتر گزارشی برای کمیسیون بورس و اوراق... ادامه مطلب

میانگین حقوق پرداختی سالانه موفقترین شرکت های آمریکایی چقدر است؟

با نزدیک شدن به پایان سال صحبت‌های زیادی راجع به میانگین حقوق در ایران مطرح می‌شود و شایعاتی مبنی بر افزایش درآمد کلیه مشاغل در ایران منتشر می‌شود. البته بررسی میانگین درآمد در کشورهای مختلف یا حتی مقایسه میزان حقوق در آمریکا با متوسط درآمد کشورهای جهان ، کار درستی نیست چرا که ایالات متحده اکنون موفقترین شرکت‌های دنیا... ادامه مطلب

اعتراض کاربران به پاک شدن تصاویر توییتر واکنش هواوی را بر انگیخت

تعدادی از کاربران به اعتراض علیه هواوی در شبکه ردیت پرداختند و مدعی شدند هواوی با استفاده از تکنیک جدیدی سعی دارد از ذخیره کردن عکس‌های توییتر در تلفن‌های هوشمندش جلوگیری کند.برخی از کاربران گزارش داده‌اند زمانی که سعی داشتند در شبکه‌ی اجتماعی توییتر تصویری را ذخیره کنند، سرویس سیستم هواوی به کاربر پیغام داده... ادامه مطلب

توییتر بزودی دکمه لایک را از پلتفرم خود حذف می‌کند [بروزرسانی]

در سال 2015 میلادی، توییتر دکمه قلب شکل «لایک» را جایگزین آیکن ستاره ای شکل «فیوریت» کرد که هنوز هم استفاده می شود. اما در آینده نزدیک، توییتر قصد دارد این آیکن قلب را نیز با هدف «بهبود کیفیت مناظرات» از پلتفرم شبکه اجتماعی خود حذف کند.بنابر گزارش تازه خبرگزاری تلگراف، جک دورسی، مدیرعامل توییتر... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟