گوگل تا سال آینده کل انرژی مصرفی خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می کند

گوگل تا سال آینده کل انرژی مصرفی خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می کند

پروژه های تأمین انرژی سبز برای دیتاسنترها و دیگر تأسیسات، یکی از اهداف کمپانی های معتبر حوزه تکنولوژی به شمار می رود، و حالا یکی از بزرگ ترین آنها یعنی گوگل می گوید تا سال 2017 تمام انرژی مورد استفاده خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین خواهد کرد.

به گفته این شرکت، انرژی پاک هم در دیتاسنترها و هم در دفاتر سازمانی آنها به کار گرفته می شود. گوگل از سال 2010 سرمایه گذاری مستقیم و عظیمی را در این حوزه صورت داده، از جمله اینکه تمامی برق تولیدی نیروگاه بادی 114 مگاواتی آیووا را خریداری کرده است.

با این حساب می توان لقب «بزرگ ترین شرکت خریدار انرژی پاک» را به گوگل اعطا کرد، ضمن اینکه مقام دوم با اختلاف بیش از دو برابر به آمازون می رسد.

گوگل می گوید به خاطر تعهدش به منابع تجدیدپذیر، تا سال آینده به اندازه کافی برق تولیدی از انرژی باد و خورشید را خریداری می کند تا به سطح 100 درصد انرژی پاک دست یابد.

wind-farm-0

البته این اقدام صرفاً در جهت کمک به محیط زیست و اهداف خیرخواهانه نیست. طبق اظهارات این کمپانی، منابع تجدیدپذیر در حال تبدیل شدن به ارزان ترین منبع برق هستند و آنها به این کاهش قیمت نیاز دارند، چون هزینه عملیاتی دیتاسنترهای آنها با پیشرفت روزافزون خدمات مبتنی بر کلاود، روز به روز در حال افزایش است.

به همین دلیل آنها پس از رسیدن به سطح 100 درصد نیز متوقف نمی شوند و راهکارهای مختلف در این حوزه را می آزمایند، تا به یک منبع خاص مانند انرژی باد متکی نباشند.

گفتنیست گوگل برای اولین بار گزارش جامع زیست محیطی خودش را منتشر ساخته که جزئیاتی را در مورد تلاش هایش برای کاهش اثرات اقلیمی به اطلاع عموم می رساند. آنها همچنین وب سایت جدیدی را با هدف جمع آوری اطلاعات در حوزه انرژی پاک راه اندازی کرده اند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato