185 شهر ایران تحت پوشش شبکه نسل 4 و 4.5 همراه اول قرار دارند

185 شهر ایران تحت پوشش شبکه نسل 4 و 4.5 همراه اول قرار دارند

تا برگزاری نمایشگاه CES 2017 زمان زیادی باقی نمانده و آنطور که در خبرها آمده، به نظر می رسد عمده تمرکز رویداد امسال در لاس وگاس روی نمایش قابلیت های شبکه موبایلی نسل پنجم یا ۵G باشد.

اما در کشورمان ایران مانند بسیاری نقاط دنیا، دسترسی به آخرین نسل شبکه موبایلی (یعنی نسل های ۴ و ۴.۵) به لطف همت و تلاش اپراتورهای داخلی از جمله همراه اول فراهم شده است که در ادامه به توضیحات این شرکت در رابطه با پوشش دهی شبکه موبایلی اش خواهیم پرداخت.

به گفته معاون همراه اول هم اکنون ۱۸۵ شهر تحت پوشش اینترنت نسل ۴ و ۴.۵ هستند و آن دسته از افرادی که تلفن همراهشان از این شبکه ها پشتیبانی کند می توانند با تعویض سیم کارت خود از آن بهره بگیرند.

مرتضی طاهری بخش در ادامه صحبت هایش به وضعیت پیشرفت پوشش این شبکه در کشور اشاره کرد و اعلام داشت که توسعه شبکه موبایل باند پهن از اردیبهشت ۹۳ شروع شد و با راه اندازی ۱۰ هزار و ۵۰۰ سایت نسل ۳ و ۴ هزار سایت نسل ۴ و ۴.۵ توسعه ادامه دارد.

تا پایان امسال سرویس وای فای اول در بیش از هزار نقطه کشور عرضه خواهد شد

طبق گفته معاون فنی و توسعه همراه اول، برنامه این اپراتور آن است که تا پایان سال جاری شمار سایت های نسل ۳ و ۴.۵ را به ترتیب به ۱۸ و ۱۱ هزار برساند.

او در مورد توسعه شبکه نسل ۴.۵ هم اظهار داشت که این فرایند از اسفند سال ۹۴ در آبادان و خرمشهر شروع شد و برنامه توسعه آن تا پایان امسال ادامه خواهد داشت.

معاون فنی و توسعه همراه اول در خصوص برنامه توسعه شبکه وای فای این اپراتور که با نام تجاری «وای فای اول» ارائه می شود، نیز گفت: سرویس وای فای همراه اول که از خرداد ۹۵ ارائه شده، تا انتهای سال جاری در بیش از ۱۰۰۰ نقطه از  مراکز پر تردد کشور نصب و راه اندازی می شود.

نظرات ۲۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato