ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اجاق گازهای جنرال الکتریک و جلوگیری از آتش سوزی به کمک Nest Protect

Nest Protect یکی از مشهور ترین سنسورهای دود هوشمند است که نه تنها وجود خطر را تشخیص می دهد، بلکه آن را از طریق موبایل به اطلاع شما می رساند. اما مشکل اینجاست که در ...

Nest Protect یکی از مشهور ترین سنسورهای دود هوشمند است که نه تنها وجود خطر را تشخیص می دهد، بلکه آن را از طریق موبایل به اطلاع شما می رساند.

اما مشکل اینجاست که در چنین حالتی اگر کاربر از محل دور باشد، برای جلوگیری از فاجعه کار چندانی از دستش بر نمی آید و تنها می تواند سوختن لوازم منزل را در ذهن خود مرور کند.

ژنرال الکتریک می گوید برای رفع این مشکل تصمیم دارد Nest Protect را به اجاق گاز های خود اضافه کند تا دستگاه بتواند در صورت تشخیص خطر، به سرعت اجاق را پیش از ایجاد آتش سوزی خاموش نماید.

وجود این قابلیت حتی هنگامی که کاربر در محل حضور دارد هم سودمند است، برای مثال تصور کنید مشغول حمام کردن باشید و صدای آلارم تشخیص دود به گوش شما نرسد، در این حالت مجهز بودن اجاق گاز به سنسور دود می تواند از خسارات جانی احتمالی هم جلوگیری کند.

اضافه شدن چنین قابلیت هایی نشان می دهد هنوز در ابتدای مسیر هوشمندسازی لوازم منزل هستیم و پتانسیل های زیادی در این بخش وجود دارد که به مرور کشف و به مرحله ی بهره برداری می رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی