لینک سیس از دو مودم MU-MIMO جدید خود رونمایی کرد

لینک سیس از دو مودم MU-MIMO جدید خود رونمایی کرد

تکنولوژی MU-MIMO یا به اصطلاح فارسی «چندکاربره، چند ورودی، چندخروجی» به سرعت در میان روتر های بی سیم در حال فراگیر شدن است، برای همین کمپانی Linksys تصمیم گرفته تا در بازار رو به رشد این روتر ها جایگاه خوبی برای خود دست و پا کند.

ساعاتی پیش لینک سیس از دو روتر Tri-Band جدید در خانواده روتر های Max Stream خود پرده برداشت. با این دو محصول تعداد روترهای پشتیبانی کننده از تکنولوژی MU-MIMO این کمپانی به هشت عدد می رسد. لینک سیس همچنین در کنار این دو روتر از نقشه های خود برای عرضه یک آداپتور MU-MIMO برای پی سی و لپ تاپ نیز خبر داد.

اما بگذارید در ابتدا به روترها بپردازیم. (Max Stream AC2200 (EA8300 می تواند دو باند ۵ گیگاهرتزی و یک باند ۲.۴ گیگاهرتزی همراه با قابلیت MU-MIMO Wave 2 را به شما ارائه کند. این روتر دارای یک پردازنده چهار هسته ای ۷۱۶ مگاهرتزی ARMv7 بوده و از ۲۵۶ مگابایت رم و ۲۵۶ مگابایت فلش مموری بهره مند است.

روتر EA8300 به چهار آنتن قدرتمند مجهز شده و از تکنولوژی پیشرفته بیم فورمینگ  لینک سیس پشتیبانی می کند. این بدان معناست که سیگنال های وای فای ارسالی توسط آن از دیگر روترهای موجود در بازار به مراتب قدرتمند تر هستند.

linksys-ea8300-back-copy-w600

اما روتر بعدی (Max Stream AC4000 (EA9300 نام دارد که خصوصیات آن تقریبا مشابه مدل قبلی است، با این تفاوت که از لحاظ سخت افزاری قدرت بیشتری ارائه می کند. این مودم هم می تواند دو باند ۵ گیگاهرتزی و یک باند ۲.۴ گیگاهرتزی را به شما ارائه کند، اما بر خلاف مدل EA8300 دارای یک پردازنده چهار هسته ای ۱.۸ گیگاهرتزی بوده و از ۵۱۲ مگابایت رم بهره می برد.

اما خصوصیات دیگر این مودم کاملا مشابه EA8300 هستند و تنها تفاوت اینجاست که EA9300 در تمام باندها می تواند به سرعت ترکیبی ۴ گیگابیت در ثانیه دست پیدا کند.

linksys-ea9300_back-w600

به عبارت دیگر اگر تعداد زیادی دستگاه تشنه وای فای در اختیار دارید روتر EA9300 گزینه مناسب تری برایتان خواهد بود. اگر چه هر کدام را که انتخاب کنید، به نرم افزار Smart Connect لینک سیس دسترسی خواهید داشت که به طور خودکار بهترین باند ۵ گیگاهرتزی جهت ثبات سرعت وای فای را بر می گزیند.

هر دو روتر EA9300 و EA8300 نیز از طریق اپلیکیشن موبایل لینک سیس قابل کنترل بوده و از دستیار هوشمند الکسای آمازون پشتیبانی به عمل می آورند.

و در نهایت به آداپتور MU-MIMO دو بانده AC1200 می رسیم که از آن برای اتصال دستگاه هایی که فاقد کارت های وایرلس هستند استفاده می شود. این آداپتور از Wave 2 MU-MIMO پشتیبانی کرده و در هر دو سیستم عامل مک و ویندوز کار می کند.

linksys-wusb6400m-copy-w600

با توجه به این که استریم ویدئوهای ۴K کم کم در حال فراگیر شدن است مطمئنا در آینده نیاز بیشتری به تکنولوژی MU-MIMO در روتر های بی سیم خواهیم داشت. هر سه محصولی که گفتیم قرار است که بهار امسال وارد بازار گردند.

روتر EA8300 در زمان عرضه ۱۹۹.۹۹ دلار قیمت خواهد داشت، اما EA9300 را می بایست با صد دلار هزینه بیشتر تهیه کنید. آداپتور AC1200 هم به تنهایی از سوی لینک سیس ۵۹.۹۹ دلار قیمت گذاری شده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato