همه چیز درباره آیفون 13
از این پس می شود طوفان های خورشیدی را با کیفیت بالا تماشا کرد

از این پس می شود طوفان های خورشیدی را با کیفیت بالا تماشا کرد

نگاه کردن مستقیم به خورشید می تواند آسیب زا باشد، اما با پیشرفت های جدید حالا امکان تماشای سطح آن در قالب تصاویر باکیفیت و واضح به وجود آمده است.

این فرصت به لطف انجام یک به روز رسانی مهم در باکیفیت ترین تلسکوپ دنیا واقع در رصدخانه «Big Bear» کالیفرنیا میسر شده است. آینه های این تلسکوپ در سه محور قابلیت تغییر ابعاد دارند و می توانند شعاع های نور را از ارتفاعات مختلفی از اتمسفر زمین دریافت کنند.

این توانایی سبب می شود که بتوان مشکلات مرتبط با دمای زیاد اهداف مورد عکاسی را در تصاویر به ثبت رسیده رفع نمود. بنابراین حالا می توان با کیفیتی فراتر از تصور از فعالیت های پر حرارتی مثل طوفان های خورشیدی با کیفیت بالا و زاویه دید بسیار وسیع عکس برداری کرد.

به بیان ساده تر، عکسی را در نظر بگیرید که از میان هوای داغ بالای یک شعله به ثبت رسیده باشد. گرمای زیاد این هوا باعث ایجاد اعوجاج های ناخوشایند در تصویر عبوری خواهد شد، اما آینه های جدیدِ بهترین تلسکوپ دنیا حالا می توانند این اعوجاج ها را خنثی نمایند.

به لطف به روز رسانی جدید از این پس می توان با ثبت ۲۰۰۰ فریم در ثانیه، عکسی به دست آورد که میدان دید ۳۲۰۰۰ کیلومتری را در یک قاب جای داده است. بنابراین امکان ثبت همزمان چند انفجار بر سطح خورشید و در قالب یک عکس فراهم می آید.

دانشمندان می توانند با تحلیل این تصاویر تازه به شکل موثرتری به بررسی علل و عوامل ایجاد این طوفان ها بپردازند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato