ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

با این تصورات غلط در مورد کارآفرینی، وارد کار نشوید

خیال برخی بر این است که در کارآفرینی ساعات کاری آزادی خواهند داشت و رئیس خودشان خواهند بود، هر وقت دلشان بخواهد سر کار می روند و حساب بانکی شان به طور معجزه آوری پر ...

خیال برخی بر این است که در کارآفرینی ساعات کاری آزادی خواهند داشت و رئیس خودشان خواهند بود، هر وقت دلشان بخواهد سر کار می روند و حساب بانکی شان به طور معجزه آوری پر خواهد شد. درحالیکه این تصورات نادرست است. رئیس یک کارآفرین مشتری و کارمندانش هستند. تا زمانی که آنها برای او کار و از خدمات او استفاده کنند کارآفرین نیز وجود خواهد داشت. در غیر این صورت ورشکست می شود.

در زیر چندین تصوری که به غلط در میان مردم رواج یافته بررسی می شود:

  • پول عامل انگیزه بخشی کارآفرینان است

64٪ متولدین قرن 21 ترجیح می دهند سالانه 40 هزار دلار از کاری دربیاورند که دوست دارند تا اینکه 100 هزار دلار درآمد از کاری داشته باشند که دوست ندارند.

محققان افرادی که با علاقه هر روز سر کاری می روند و درآمد زیادی ندارند را مورد بررسی قرار داده و دریافته اند بیشتر این کارمندان جذب فرهنگ یا اهداف عالی شده اند که شرکت دنبال می کند. فرهنگی که مدیرعامل آن شرکت بنا کرده است. مدیرعاملان این شرکت ها این حقیقت را به خوبی درک کرده اند که نمی توانند بدون کارمندان ماهر و مشتری هایی که جنس های شان را بخرند به اوج برسند.

  • کارآفرینی بهتر از کارمندی است

تصور غلط این است که کارآفرینان هر وقت بخواهند کار را تعطیل می کنند یا می توانند کار را در پشت درب های بسته ی شرکت بگذارند و به تفریح بپردازند. درحالیکه وضعیت یک کارآفرین برعکس است. او هرجایی که می رود باید کار خود را به همراه داشته باشد تا بتواند موفق شود.

Zac Carman مدیرعامل شرکت ConsumerAffairs (این شرکت رابط میان مشتری و برندهاست) در این باره می گوید:

«زمانی که از کار تمام وقتم در کارخانه ای در سان فرانسیسکو استعفا دادم و شرکت ConsumerAffairs را ایجاد کردم، فکر نمی کردم شمار کارمندانم به 200 نفر برسد و حالا بار مسئولیت این افراد به دوش من است و مسئولیت سنگینی است.»

اگر کارآفرین خوبی هستید به این دلیل است که توانایی ایجاد کسب و کار در شما وجود دارد. زیرا هر کسی نمی تواند بار مسئولیت مدیر اجرایی را به دوش بکشد. مدیران اجرایی یا مدیرعامل هرگز نمی تواند تلفن خود را در منزل خاموش کند و بگوید: «الان وقت استراحت من است.»

  • کارآفرینی ثابت است

یک کارآفرین همیشه در حال فکر کردن است. او باید تصمیمات حیاتی در لحظات سخت بگیرد زیرا آینده ی شرکت در دست اوست. باید از قبل برای تهدیدها برنامه ریزی کند و همه ی جوانب کار را در نظر بگیرد.

88٪ مدیرعامل ها نگران تهدیدهای سایبری، 78٪ نگران تغییر سرعت رشد تکنولوژی و 65٪ نگران قانون های دست و پاگیر هستند.

با رشد سریعی که تکنولوژی از خود نشان داده، ساخت پهبادها، چاپ سه بعدی و ماشین های خودکار و... مدیرعامل های شرکت ها باید تا می توانند جلوتر از تکنولوژی حرکت کنند.

  • پول، اصلی ترین مساله است

جریان یافتن پول مهم است اما نهایتا مشتری ها هستند که اهمیت می یابند. Carmon از شرکتش چنین تعریف می کند:

«در شرکت ConsumerAffairs ماهانه به 7 میلیون مشتری خدمات ارائه داده می شود. همیشه مشتری ها زمانی به ما مراجعه می کنند که نمی دانند چه چیزی را باید بخرند و بسیار عجله دارند. از این رو فشار زیادی به ما وارد می شود. از طرفی باید همه ی راهنمایی های لازم را به آنها بکنیم تا آنها بهترین خرید ممکن را انجام دهند و باز هم به ما مراجعه کنند. از طرف دیگر یک اشتباه ممکن است مشتری های زیادی را پراکنده کند.»

  • تنها راه کارآفرین شدن، رفتن به دانشگاه است

Carmon:

«چه اشتراکی میان من و بیل گیتس مایکروسافت یا لری پیج گوکل وجود دارد؟ همه ی ما مهندسی خوانده ایم. اطلاعات نشان می دهند که نسبت رشته ی تحصیلی مهندسی به MBA در میان کارآفرینان و مدیرعامل ها سه به یک است. مهندسی بهترین رشته برای یک کارآفرین است. زیرا چهارچوبی علمی به او می دهد که با آن می تواند مسائل موجود در دنیا را حل کند.»

  • کارآفرین مالک زمانش است

این تصور نادرست ترین آنهاست. زیرا زمان محدود است و هیچ کس نمی تواند بگوید که زمان را می تواند نگه دارد. اگر چنین بود کارآفرینان محکوم به این نمی شدند که بدترین روابط را با خانواده شان دارند. از آنجاییکه مسئولیت افراد زیادی بر دوش یک کارآفرین است باید 24 ساعت روز در دسترس باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)

مطالب پیشنهادی