سقف خورشیدی تسلا برای فروش در دسترس قرار گرفت؛ گران قیمت و با گارانتی مادام العمر

سقف خورشیدی تسلا برای فروش در دسترس قرار گرفت؛ گران قیمت و با گارانتی مادام العمر

شرکت آمریکایی تسلا، در پاییز سال گذشته از پنل های خورشیدی خود با نام Solar Roof رونمایی کرد و امروز قیمت آن ها مشخص شده و کاربران می توانند آن ها را برای سقف خانه خود پیش خرید کنند.

به گفته این کمپانی، یک مشتری معمولی در ایالات متحده، برای هر فوت مربع (برابر با ۰.۰۹ متر مربع) باید مبلغ ۲۱.۸۵ دلار بپردازد. با توجه به محاسبه گر موجود در وبسایت تسلا، یک خانه دو طبقه ۲۰۰۰ فوت مربعی در ایالت نیویورک، حدودا ۵۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت و در طی ۳۰ سال آینده، ساکنین ساختمان مبلغ ۶۴ هزار دلار را از طریق کاهش مصرف انرژی ذخیره خواهند کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «سولار روف را می توان تقریبا برای هر کشوری سفارش داد. ارسال سفارش ها برای آمریکا امسال و برای کشورهای خارجی در سال آینده.»

تسلا در پستی اینطور نوشت: «اگرچه هزینه پنل های خورشیدی ما در حال حاضر بیشتر است، ولی می توانند به دلیل تولید انرژی بیشتری که تولید می کنند، قیمت را خنثی کند. در بسیاری از موارد، کاهش هزینه قبض برق یک خانه در طول زمان، از هزینه یک سقف بهتر خواهد بود.»

سولار روف تسلا به پاوروال ۲ که به نوعی باتری بزرگ خانگی است متصل می شود. به گفته تسلا، پنل ها به مرور زمان و همانند آسفالت و سیمان از بین نمی روند و مانایی بالایی دارند. اما اگر مشکلی برای پنل ها پیش آمد، تسلا آن ها را گارانتی مادام العمر کرده و هر زمانی که بخواهید می توانید آن ها را تعویض کنید.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato