آلمان رکورد جدیدی را در تولید برق از منابع تجدید پذیر ثبت کرد

آلمان رکورد جدیدی را در تولید برق از منابع تجدید پذیر ثبت کرد

کشور آلمان از سال ۲۰۱۰ تا کنون سرمایه گذاری عظیمی را برای تامین انرژی مورد نیاز خود از منابع تجدید پذیر آغاز کرده است و حالا با ثبت رکورد تولید ۸۵ درصد برق مصرفی خود از منابع تجدید پذیر به عنوان سردمدار این حرکت در دنیا به حساب می آید.

رکورد مذکور در هفته آخر ماه آوریل امسال به ثبت رسیده و حالا تنها آب، باد، خورشید و منابع بیولوژیک تامین کننده های اصلی انرژی مردم این کشور اروپایی به حساب می آیند.

احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ کل برق آلمان از منابع تجدید پذیر تامین خواهد شد

لازم به ذکر است که در اختیار داشتن فصلی پر از روزهای بادی و آفتابی نقش به سزایی در ثبت رکورد مذکور داشته است و در طی این مدت فعالیت تمام نیروگاه های زغال سنگی این کشور به حالت تعلیق درآمده و نیروگاه های اتمی نیز با حداقل توان خود کار کرده اند.

چنین دست آوردی حتی برای خود آلمانی ها نیز شگفت انگیز است، چرا که سهم فوق در مدت مشابه سال قبل تنها حدود ۴۰ درصد بود. برای مقایسه بد نیست بدانید که بر اساس آمارهای رسمی، کشور آمریکا در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۷ درصد از برق مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر تامین نموده است.

اگر کار به همین منوال پیش برود انتظار آن وجود دارد که کشور آلمان بتواند تا سال ۲۰۳۰ به طور کامل از سایر منابع تامین انرژی برای تولید برق بی نیاز شود. گفتنی است که بر طبق برنامه از پیش اعلام شده، این کشور تا سال ۲۰۲۲ کلیه نیروگاه های اتمی خود را تعطیل خواهد کرد.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato