تصویر جدیدی از بازی فارکرای 5 منتشر شد؛ درگیری فرقه های مذهبی در آمریکا

تصویر جدیدی از بازی فارکرای 5 منتشر شد؛ درگیری فرقه های مذهبی در آمریکا

یوبی سافت می خواهد روز آینده اطلاعات کاملی درباره بازی فارکرای ۵ منتشر کند. انتشار چهار تیزر یک دقیقه ای از بازی و ایجاد جو تبلیغاتی نسبتاً تاثیرگذار قبل از رونمایی رسمی، از شرکتی مانند یوبی سافت بعید نیست. پیرو این جو تبلیغاتی، یوبی سافت یک آرت ورک از بازی اول شخص فارکرای ۵ در اینترنت پخش کرد که همچون بمب خبری ترکید.

شایعاتی که پیرامون این بازی پخش شد حاکی از یک بازی با اتمسفر غرب وحشی بود که متاسفانه یا خوشبختانه، با چنین چیزی طرف نیستیم. داستان فارکرای ۵ در زمان حال و در ایالت مونتانا رخ می دهد.

برای توصیف بهتر جدیدترین فارکرای می توان به اتمسفر دو سریال True Detective و Sons of Anarchy اشاره کرد؛ تصویری که کشور آمریکا سعی می کند کمتر در رسانه های بزرگ از خود به نمایش بگذارد.

«شام آخر»، عنوانی است که توسعه دهندگان برای آرت ورک جنجالی شان درنظر گرفته اند. در دو طرف تصویر هر فردی یک اسلحه در دستان خود دارد و در وسط این دو، مردی با ظاهر آراسته قرار دارد که طرز قرارگرفتن دستانش یادآور مبلغان دینی مدرن است. کتاب باز شده روبروی او، خود گواه این مسئله است.

در سمت راست این تصویر، روی سر حیوان یک صلیب قرمز کشیده شده و زنی که لباس عروس به تن دارد نیز توجه بیننده را به خود جلب می کند. فارغ از مردی که زنجیر به دست دارد و حجم بسیاری از اسلحه ها و جعبه تیر های مختلف، عبارت «گناهکار» روی پشت فرد زانو زده به شدت جالب توجه است. این احتمال وجود دارد که پروتاگونیست یا قهرمان اصلی این بازی، همان «گناهکار» داخل تصویر باشد که با توجه به نسخه های قبلی فارکرای، این موضوع بعید نیست.

در پس زمینه عکس نیز انبار زراعی به آتش کشیده شده، دو هواپیما و زمین های زراعی دیگر به چشم می خورد. از کلیسای بزرگ سمت چپ عکس به همراه پرچم سیاه رنگی که بالای پرچم آمریکا افراشته شده است نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

به احتمال بسیار زیاد درگیری های محلی و فرقه ای، با درون مایه فرهنگ کمتر شناخته شده کشور آمریکا، می تواند یک سوژه ناب برای یک بازی اول شخص جهان باز باشد. عقاید فرقه هایی که فعالیتشان را در کلیسا انجام می دهند، پتانسیل بسیار بالایی برای ارائه یک داستان تاریک و عمیق دارند. اگر سریال True Detective را دیده باشید قطعاً با اتفاقاتی که قرار است در فارکرای ۵ ببینیم بیشتر آشنایی خواهید داشت.

رونمایی کامل و رسمی از فارکرای ۵ در روز جمعه صورت می گیرد. به احتمال زیاد فارکرای ۵ برای سه پلتفرم اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی منتشر خواهد شد.

برای دیدن آرت ورک با ابعاد بزرگ روی عکس زیر کلیک کنید:

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato