ژاپن دیسپلی و توسعه نمایشگرهای کاغذ الکترونیکی با تراکم 600 پیکسل بر اینچ

ژاپن دیسپلی و توسعه نمایشگرهای کاغذ الکترونیکی با تراکم 600 پیکسل بر اینچ

رزولوشن نمایشگر کتابخوان های دیجیتالی آمازون با کندی اما به صورت مداوم در حال پیشرفت بوده اند. همانطور که احتمالاً می دانید نسل نخست کیندل از صفحه نمایشی با تراکم پیکسل برابر با ۱۶۷ پیکسل بر اینچ برخوردار بود که در تازه ترین نسل کیندل Oasis، این مقدار به ۳۰۰ پیکسل بر اینچ رسیده است. اما به نظر شما نمایشگری با تراکم ۶۰۰ پیکسل در هر اینچ چطور به نظر خواهد رسید؟

لازم به اشاره است در خلال رویداد «هفته نمایشگر» که در آمریکا در حال برگزاری است، شرکت ژاپن دیسپلی از دو نمایشگر گاغذ الکترونیک با وضوح بسیار بالای ۴۰۰ و ۶۰۰ پیکسل در هر اینچ رونمایی کرده است.

به عنوان مثال نمایشگر آیفون ۷ پلاس ۴۰۱ پیکسل در هر اینچ دارد

برای آنکه تصور بهتری از ارقام مورد اشاره داشته باشید، باید بدانید که پنل مورد استفاده در آیفون ۷ و ۷ پلاس به ترتیب دارای ۳۲۶ و ۴۰۱ پیکسل بر اینچ بوده و نمایشگر گلکسی اس ۸ هم از پنلی با تراکم ۵۷۰ پیکسل در هر اینچ بهره می برد.

گفتنی است کمپانی ژاپن دیسپلی با همکاری مشترک سونی، هیتاچی و توشیبا در سال ۲۰۱۲ تشکیل شد و هدف آن توسعه نمایشگرهای با سایز کوچک برای گجت ها بود. این شرکت در اواخر سال گذشته میلادی با کمپانی تایوانی E Ink ادغام شد و هم اکنون روی نمایشگرهای کاغذ الکترونیک فعالیت می کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato