ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فراتر از یک نقشه؛ گوگل مپس در اوکلند آمریکا برای سنجش آلودگی هوا استفاده می شود

اگر از کاربران گوگل مپس باشید، احتمالا از آن برای اهداف محدودی استفاده می کنید. چک کردن وضعیت ترافیک، پیدا کردن رستوران های جدید و یافتن مراکز خرید و مراکز خدماتی روی نقشه امکاناتی هستند ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۵

اگر از کاربران گوگل مپس باشید، احتمالا از آن برای اهداف محدودی استفاده می کنید. چک کردن وضعیت ترافیک، پیدا کردن رستوران های جدید و یافتن مراکز خرید و مراکز خدماتی روی نقشه امکاناتی هستند که در حال حاضر اپلیکیشن نقشه گوگل به شما ارائه می کند. اما حالا باید یک قابلیت دیگر را هم به فهرست توانایی های گوگل مپس اضافه کنیم: سنجش کیفیت هوا.

گوگل با انتشار یک پست وبلاگی، از همکاری خود با سازمان حفاظت از محیط زیست (EDF) و Aclima برای اجرای یک پروژه مشترک خبر داده است. برای اجرای این پروژه که از سال 2015 کلید خورده، گوگل خودروهای Street View اش را به دیوایس های کمپانی Aclima مجهز کرده تا بتواند میزان گازهای آلاینده نیتریک اکسید (NO)، نیتروژن دی اکسید (NO2) و کربن سیاه در شهر اوکلند واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا را بسنجد.

گوگل خودروهای Street View اش را برای سنجش آلودگی هوا به دیوایس های Aclima مجهز کرده است.

گوگل با جمع آوری این اطلاعات نقشه ای تهیه کرده که می توانید آن را در وبسایت سازمان EDF مشاهده نمایید. این نقشه ویژه گوگل می تواند بگوید که بسته به وضعیت ترافیک، ساعات شبانه روز، منطقه و عوامل دیگر میزان آلودگی هوا در شهر اوکلند چقدر می تواند نوسان داشته باشد. شکی نیست که این نقشه برای کمپین های مبارزه با آلودگی هوا جهت تلاش برای بهبود اوضاع می تواند بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شود.

شایان ذکر است که همین حالا ماشین های استریت ویوی گوگل مجهز به دیوایس های مانیتورینگ آلودگی هوا مشغول سنجش آلودگی هوا در لس آنجلس و مناطق Central Valley کالیفرنیا هستند، هر چند که تا حالا اطلاعاتی در خصوص این نواحی منتشر نشده است. کلیه این امکانات نشان می دهند که گوگل مپس چیزی فراتر از یک اپلیکیشن نقشه معمولی است و احتمالش هست که در آینده از آن برای مقاصد علمی بیشتری استفاده شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی