فیل اسپنسر: می دانیم که که «اکس باکس وان اکس» کمتر از «وان اس» خواهد فروخت

فیل اسپنسر: می دانیم که که «اکس باکس وان اکس» کمتر از «وان اس» خواهد فروخت

اکس باکس وان اکس قدرتمندترین کنسول حال حاضر برای گیمینگ به حساب می آید ولی با قیمت ۵۰۰ دلار، احتمالاً برای هر گیمری مناسب نیست؛ اما برخلاف غرور کاذب سونی در اوایل نسل هفتم و عرضه پلی استیشن ۳، مایکروسافت انتظار ندارد که هرکسی کنسول میان نسلی جدیدش را خریداری کند.

فیل اسپنسر، مدیر برند اکس باکس در مصاحبه تازه خود اذعان کرده که اکس باکس وان اکس قرار نیست گیمرهای معمولی را به خود جذب کند و سبب پیروزی مایکروسافت در برابر سونی طی این نسل شود. وی در این مصاحبه تازه گفته است:

ما دو کنسول داریم: اکس باکس وان اس که در حال حاضر با قیمت ۲۴۹ دلار در آمریکا فروخته می شود و اکس باکس وان اکس، قدرتمندترین کنسول جهان. و اکثر کنسول هایی که طی سال آتی می فروشیم، مدل اس خواهد بود. در این موضوع شکی نیست. اکثر مردم می گویند "من کنسولی می خواهم که بازی هایی که می خواهم بازی کنم را اجرا کند و تجربه ای عالی در اختیارم بگذارد".

اما اسپنسر عقیده دارد عده ای از طرفداران اکس باکس -یا به تعبیر یکی دیگر از مدیران واحد اکس باکس، «فرقه اکس باکس»- هستند که جزو «اکثریت مردم» به حساب نمی آیند. این قشر خاص به عنوان مثال درک نمی کند که چرا اکس باکس به بلوری پلیر مجهز شده، چون آنها خیلی وقت است که دیگر با دیسک سرو  کله نمی زنند. بنابراین دو مدل مختلف از اکس باکس وان به گونه ای طراحی شده اند تا مخاطبان متفاوتی را هدف قرار دهند.

اسپنسر می گوید اکثر مردم به سراغ اکس باکس وان اس می روند، چون برایشان اهمیتی ندارد که ترافلاپ کنسول جدید، در برابر کنسول رقیب چقدر است.

اکثر مردم می خواهند فقط بازی کنند. و تنوع بازی هایی که نشان دادیم، برای من حیاتی هستند، برای جوان و پیر، زن و مرد. می خواستم مطمئن شوم که همه حوزه ها را پوشش می دهیم، زیرا در پایان روز، اکثیت مردم می خواهند فقط یک کنسول بخرند، کنترلر را به دست بگیرند و بازی هایی را به تجربه کنند که از آن ها لذت می برند.

اسپنسر با مصاحبه کننده در این مورد به توافق نظر رسید که اکثر گیمرها نمی توانند تفاوت میان گیم پلی استاندارد HD را با وضوح HD حقیقی و افکت های دیداری اضافه تشخیص دهند. اما نرخ فریم مقوله متفاوتی است و برای همه اهمیت دارد؛ بنابراین مایکروسافت می خواهد که تمام بازی های اکس باکس وان اکس، با ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا شوند.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato