اولین لحظات تولد مرسدس S CLASS مجهز به تکنولوژی رانندگی خودکار [تماشا کنید]

اولین لحظات تولد مرسدس S CLASS مجهز به تکنولوژی رانندگی خودکار [تماشا کنید]

تب تکنولوژی خودران و پیشرانه های الکتریکی این روزها به حدی بالا رفته که تقریبا تمامی خودروسازان مطرح در حال تحقیق و توسعه در این زمینه ها هستند.

طبق انتظار مرسدس بنز نیز جزو یکی از شرکت های فعال در هر دو حوزه بوده و برنامه هایی را برای حضور در بازار خودروهای برقی و توسعه فناوری خودران تدوین کرده است.

اگر چه نمی توان گفت که اشتوتگارتی ها در حال حاضر پیشروترین شرکت در عرصه اتومبیل های خودران هستند، اما آنها از گذشته تا به امروز آهسته و پیوسته جدیدترین تکنولوژی ها را در سدان پرچمدار خود یعنی S کلاس به کار گرفته اند؛ تجهیزات مرتبط با فناوری خودران نیز بخشی از این تکنولوژی ها بوده اند.

اوایل امسال با معرفی نسخه ۲۰۱۸ سدان لوکس S کلاس، مرسدس اعلام کرد که این خودرو می تواند در عمل بدون نیاز به دخالت راننده خود را هدایت کند.

حال با گذشت چند ماه این کمپانی آلمانی با انتشار ویدیویی یک دقیقه ای، قابلیت خودران S کلاس ۲۰۱۸ را به نمایش گذاشته است.

در این ویدیو سدان پرچمدار اشتوتگارتی ها پس از ترک خط تولید، به صورت خودکار به گشت زنی در محوطه کارخانه پرداخته و یکی از مدیران مرسدس به نام مارکوس شافر توضیحاتی را در این باره ارایه می کند.

به گفته آقای شافر رانندگی خودکار محصولات مرسدس برای اولین بار در همین محوطه و به طول تقریبا یک مایل انجام می گیرد.

برای سال ۲۰۱۸، مرسدس گل سر سبد محصولات خود را با تجهیزات های کمکی بیشتری مثل سیستم فعال کنترل فاصله (Distronic Active Proximity Control)، سیستم فعال کمکی فرمان (Active Steer Assist) دوربین و سیستم های راداری جدید روانه عرصه رقابت کرده است. در نتیجه اکنون S کلاس می تواند به صورت اتوماتیک سرعت خود را برای پیچ ها و تقاطع ها تنظیم کند.

گفتنی است نسخه ۲۰۱۸ این سدان لوکس و پرطرفدار از پاییز امسال به فروش خواهد رسید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato