رنو ارزان ترین خودروی برقی جهان را می سازد

رنو ارزان ترین خودروی برقی جهان را می سازد

چندی پیش مقامات فرانسه اعلام کردند که از سال ۲۰۴۰ فروش هر گونه خودروی دیزلی یا بنزینی در این کشور ممنوع خواهد شد. با اتخاذ این سیاست بدیهی است که فرانسوی ها آهسته و پیوسته به سمت خودروهای الکتریکی حرکت خواهند کرد.

در همین راستا اخیرا مدیر بازاریابی رنو در رومانی مصاحبه ای را با شبکه تلویزیونی  Digi 24 انجام داده که حاوی نکات بسیار جالبی است. آقای حکیم بوطِهرا (Hakim Boutehra) در صحبت های خود با اشاره به گرایش صنعت خودروی جهان به سمت ارتباطات بیشتر، پیشرانه های برقی و فناوری خودران گفته:

داچیا بخشی از تغییر برای آینده است. اگر چه هنوز تا سال ۲۰۴۰ فاصله زیادی داریم، اما این زمان خیلی هم دور نیست.

با این اظهار نظر و همچنین با توجه به اینکه داچیا همواره به ساخت محصولات فوق العاده ارزان قیمت و اقتصادی مشهور بوده، می توان حدس زد که اتومبیل های برقی این شرکت در آینده از قیمتی بسیار پایین برخوردار خواهند بود.

درست است که در حال حاضر نمی توان حدس زد که اولین محصول الکتریکی داچیا در چه کلاسی تولید خواهد شد، اما از آنجایی که در حال حاضر رنو Zoe Z.E. عنوان پرفروش ترین خودروی برقی قاره سبز را با خود یدک می کشد، دور از انتظار نیست که این برند رومانیایی از فرمول موفقیت کمپانی مادر خود الگوبرداری نموده و نخستین اتومبیل برقی خود را در کلاس سوپرمینی یا سگمنت B تولید کند.

برای درک بهتر ابعاد خودروهای حاضر در این کلاس، بد نیست اشاره کنیم که پژو ۲۰۶، رنو ساندرو، هیوندای i20، کیا ریو و میتسوبیشی میراژ یک خودروی سوپرمینی محسوب می شوند.

ناگفته نماند چهار سال پیش، کارلوس گون مدیر عامل گروه رنو-نیسان در پاسخ به رسانه ها گفته بود که هیچ چیزی نمی تواند از ارایه یک خودروی برقی با نشان داچیا جلوگیری کند. روزی که چنین تقاضایی ایجاد شود، ما خواهیم توانست مدلی مناسب تولید کنیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato