جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

برنامه ریزی سازمان غذا و داروی آمریکا برای کاهش سطح نیکوتین در سیگارها

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قصد دارد با وضع قوانین جدیدی برای کاهش تاثیرات اعتیاد آور تنباکو، میزان نیکوتین مجاز در سیگارها را کاهش دهد. نماینده این سازمان در یک نشست خبری درباره تصمیم اخیر اظهار کرد:

سازمان FDA قصد دارد طی یک گفتمان عمومی، امکان کاهش نیکوتین موجود در سیگارها تا سطح غیر اعتیادآور را با در نظر گرفتن استانداردهای محصول، بررسی کند. سازمان می خواهد با انتشار پیش نویسی از قانون پیشنهادی، نظرات مختلف درباره منافع سلامت عمومی و همچنین هرگونه تاثیر نامطلوب ناشی از کاهش نیکوتین سیگارها را دریافت نماید.

گفتنی است به خاطر مصرف سیگار، تنباکو به عنوان مهم ترین عامل مرگ های قابل پیشگیری در دنیا شناخته شده و سالانه بیش از 480 هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ می فرستد. مصرف سیگار همچنین در هر سال 300 میلیارد دلار هزینه روی دست مالیات دهندگان آمریکایی گذاشته و عامل اصلی از کار افتادگی نیروی کار این کشور است.

افزودنی های شیمیایی موجود در سیگار از عوامل اصلی مرگ و میر هستند

البته نیکوتین تنها دلیل بیماری ها و مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار نیست بلکه، سایر افزودنی های شیمیایی که کمپانی های بزرگ (برای افزایش نیکوتن حاصل از سوختن تنباکو) به محصول اضافه می کنند نیز، موجب بروز مشکلات سلامتی در افراد می شود و در این بین، نیکوتین نقش ماده اعتیادآور را بازی می کند.

بر اساس تحقیقات پژوهشگران، کاهش سطح نیکوتین در سیگار رابطه مستقیمی با کاهش اعتیادآور بودن محصول خواهد داشت اما در این بین، مشکلاتی نیز بر سر راه طرح FDA وجود دارد. نخست این که ممکن است افراد برای جبران کمبود نیکوتین، تعداد سیگارهای مصرفی خود را افزایش دهند.

همچنین مطمئناً کمپانی های تولیدکننده سیگار نیز بیکار ننشسته و برای حفظ دارایی ها و بازار خود، در قبال تصویب احتمالی قوانین جدید مقاومت خواهند کرد؛ چرا که بر اساس آمارها، همین حالا نیز با اعلام تصمیم FDA ارزش سهام شرکت های تولیدکننده سیگار در بازار افت کرده است.

لازم به ذکر است که FDA قوانین مشابهی را برای سیگار برگ، توتون پیپ و سیگار الکترونیکی در دست بررسی دارد.

منبع:
Business Insider
برچسب ها

مطالب مرتبط

دانشمندان از طریق سیگارهای الکتریکی به ضررهای دخانیات روی مغز پی می برند

دانشمندان بریتانیایی، بهترین راه آنالیز اثرات دود دخانیات را از طریق انجام اسکن fMRI هنگام بیرون دادن دود سیگارهای الکتریکی یافته اند. در یک مطالعه مقدماتی، محققین با استفاده از سیگارهای الکتریکی، جنبه رفتاری دود سیگارهای تنباکویی را تقلید کردند و معتقدند که تحقیق بیشتر می تواند مشخص کند، چرا استعمال دخانیات تا این حد اعتیادآور... ادامه مطلب

مشکلات ریوی برای مصرف کنندگان سیگارهای الکترونیکی به ظاهر بی خطر

استفاده از سیگارهای الکترونیکی در سطح دنیا به طرز چشمگیری رو به افزایش بوده به طوری که بین سال های 2011 تا 2015 تنها در دبیرستان های ایالات متحده آمریکا، استفاده از این وسیله 9 برابر افزایش داشته است. البته یکی از مهم ترین عوامل رشد مورد اشاره، تصور عموم مردم از کم خطر بودن سیگارهای... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x