گلکسی اس 9 به بوردهای SLP و باتری بزرگ تر مجهز می شود

گلکسی اس 9 به بوردهای SLP و باتری بزرگ تر مجهز می شود

موبایل ها هر سال قدرتمندتر از قبل می شوند و انتظار مصرف کنندگان هم از پرچمداران روز به روز بیشتر می شود. با این حال، در مورد یکی از حیاتی ترین قطعات تلفن های هوشمند امروزی یعنی باتری، پیشرفت خاصی را شاهد نیستیم.

تا زمانی که پیشرفت شگرفی در فناوری باتری به وجود نیاید، شرکت های سازنده مجبورند همیشه به دنبال فضای بیشتر برای تعبیه باتری های بزرگ تر در موبایل ها باشند. در همین رابطه، سامسونگ راهکار جدیدی را برای پرچمدار سال آینده اش یعنی گلکسی اس ۹ در پیش گرفته است.

طبق گزارش منابع کره ای، سامسونگ در گلکسی اس ۹ از بوردهای SLP به جای بوردهای مرسوم HDI استفاده می کند، که می تواند ابعاد مورد نیاز برای ایجاد ارتباط بین قطعات اصلی را کاهش داده و فضای بیشتری را برای باتری مهیا سازد.

طی سال های اخیر، چیپست ها و دیگر قطعات سخت افزار موبایل روز به روز کوچک تر شده، اما بوردهای اصلی تغییر چندانی نکرده اند. حال استفاده از فناوری SLP می تواند فضای درونی تلفن های هوشمند را بهینه تر سازد.

البته SLP فناوری جدیدی نیست، اما تاکنون به شکل انبوه توسط سازندگان اصلی موبایل به کار گرفته نشده. بوردهای SLP در مقایسه با فناوری HDI کنونی لایه های بیشتری را در اختیار دارند و می توانند ارتباطاتی در فاصله ۱۵ نانومتر یا حتی کمتر را بین اجزا برقرار سازند، که به کوچک تر شدن ابعاد بورد نهایی منجر می شود.

لازم به ذکر است سامسونگ در این راه تنها نیست و اپل هم برنامه ریزی کرده تا در آیفون های سال ۲۰۱۸ از این فناوری بهره گیرد. با این حال، شرکت های دیگر این حوزه راه سختی را برای دستیابی به فناوری SLP پیش رو دارند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato