ساندار پیچای: زنان در صنعت تکنولوژی جایگاه خود را دارند

ساندار پیچای: زنان در صنعت تکنولوژی جایگاه خود را دارند

پنجشنبه گذشته ساندار پیچای مدیرعامل گوگل در رویداد ویژه کد نویسی که برای خانم های جوان در مقر اصلی این شرکت ترتیب داده شده بود حضور یافت و اعلام کرد که در صنعت تکنولوژی و به طور مشخص گوگل برای آنها «جا هست» و نباید به هیچکس اجازه دهند که غیر از این را بگوید.

این اظهارات پیچای اندکی بعد از انتشار اعتراض نامه یکی از مهندسان آن در نکوهش سیاست هایش برای تنوع بخشیدن به جنسیت کارکنان و استخدام زنان مطرح می شد که البته موج اعتراض را در میان کارکنان این شرکت و سیلیکون ولی به راه انداخت.

این جنجال باعث شد که پیچای برنامه هایش برای تعطیلات تابستان را لغو نماید و برای رسیدگی به اظهارات James Damore که در ادامه اخراج شد به مانتین ویو باز گردد.

پیچای در جریان سخنرانی خود در کنفرانس کدنویسی روز پنجشنبه اعلام کرد که گوگل همچنان به ساخت محصول برای مخاطبان بین المللی اش ادامه می دهد و باید همچنان تلاش نماید تا نیروهای کاری آن معرفی درست از مخاطبانش باشند و افرادی از تمامی جنسیت ها، مرام های اخلاقی، پیشینه ها و ادیان را در بربگیرند.

پیچای برای رسیدگی به پرونده Damore تعطیلات تابستانی اش را لغو نمود

در همین رابطه دنیل براون نایب رئیس تنوع جنسیتی گوگل اعلام داشت که این شرکت تلاش دارد محیط کاری بازی را ایجاد نماید که در آن کارکنان ترسی از بابت مطرح کردن عقایدشان ندارند البته تا زمانی که آن عقاید همراستا با قوانین رفتاری سازمان باشد و در ادامه همین استدلال مبنای اخراج Damore قرار گرفت.

آقای پیچای در آخرین اظهار نظر خود پیرامون این موضوع بر پافشاری شرکت متبوعش روی این موضع اصرار نمود که البته به اعتقاد بسیاری از جمله مهندس اخراجی بیش از اندازه چپ گرایانه است. از طرف دیگر به نظر نمی رسد که این اقدام، گوگل را از اتهام پرداخت حقوق پایین به زنان که چندی پیش در اداره کار آمریکا مطرح گردید مبرا کند.

پیش بینی شده که در صورت تایید این موضوع از سوی بازرسان، اقدامات کاری این شرکت به صورت دوره ای مورد بازرسی قرار می گیرد تا پیروی اش از قوانین احراز گردد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato