گوگل پیکسل 2 در اسناد FCC رؤیت شد؛ تأیید شرکت سازنده و لبه های حساس به فشار

گوگل پیکسل 2 در اسناد FCC رؤیت شد؛ تأیید شرکت سازنده و لبه های حساس به فشار

آخرین تصاویر منتسب به پیکسل 2 نشان می دهند طراحی این دستگاه به اندازه برادر بزرگترش یعنی پیکسل 2 اکس ال چشم نواز نیست و شباهت زیادی با نسل اول موبایل های گوگل دارد.

امروز اسنادی از کمیسیون ارتباطات آمریکا (FCC) منتشر شده که اطلاعاتی را در مورد پیکسل 2 فاش می سازند و مهم تر از همه، تأیید می کنند که دستگاه مورد بحث توسط کمپانی تایوانی HTC تولید شده است.

پیکسل 2 اکس ال را ال جی می سازد

همان طور که می دانید سال گذشته اچ تی سی مسئولیت ساخت هر دو موبایل گوگل را بر عهده گرفته بود، اما امسال ظاهراً مدل بزرگ تر توسط ال جی تولید می شود. در هر دو دستگاه، بخش شیشه ای پشت بدنه کوچک تر از نسل قبل شده، اما حاشیه های اطراف نمایشگر در پیکسل 2 همچون دیگر محصولات امسال این شرکت تایوانی، کاهش قابل توجهی را تجربه نکرده است.

حاشیه های بزرگ اطراف صفحه نمایش در پیکسل 2، این احتمال را به وجود می آورد که بار دیگر شاهد اسپیکرهای استریو و با کیفیت باشیم، ضمن اینکه جک 3.5 میلیمتری هدفون از هر دو موبایل امسال گوگل حذف شده است.

اسناد FCC تأیید می کنند که فناوری فریم حساس به فشار در پیکسل 2 حضور دارد، درست شبیه آنچه در موبایل پرچمدار U11 (بررسی دیجیاتو) دیدیم که امکان اجرای عملیات خاص با فشار دادن لبه های دستگاه را ممکن می سازد.

البته این فناوری در اسناد فوق با نام Active Edge معرفی شده و با توجه به اسکرین شات موجود، در حالت پیش فرض با فشار دادن لبه های دستگاه می توانید دستیار دیجیتالی گوگل (Assistant) را فعال سازید.

در این تصاویر، پیکسل 2 را در حال اجرای نسخه 8.0.1 اندروید می بینیم که جدید ترین پَچ امنیتی ماه اوت را نیز به همراه دارد. البته گوگل هنوز اندروید 8.0 را به صورت رسمی معرفی نکرده و احتمالاً همزمان با رونمایی از پیکسل های جدید، شاهد نسخه جدید سیستم عامل موبایلی گوگل نیز خواهیم بود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato