شارژ کامل ظرف 3 دقیقه؛ تحول باترى هاى تويوتا تا سال ٢٠٢٢

شارژ کامل ظرف 3 دقیقه؛ تحول باترى هاى تويوتا تا سال ٢٠٢٢

خودروهاى برقى امروزى حداقل دو ایراد بزرگ و برطرف نشدنى دارند. این خودروها نمى توانند با یک بار شارژ به اندازه ى یک باک پر خودروهاى بنزینى مسافت طى کنند و مشکل بزرگتر این است که شارژ کردن این خودروها مدت زمان بسیار طولانى ای طول مى کشد. حالا به نظر می رسد که تویوتا راه حلى دارد و ممکن است بتوان این دو مشکل را حل کند.

بر اساس گزارش رسانه های بین المللی، تویوتا درحال طراحى خودرویى برقى کاملاً جدید براى سال ٢٠٢٢ است. تکنولوژى باترى به کار رفته در این باترى ها کاملاً نوین خواهد بود.این خودروهاى جدید تویوتا از باترى هاى جامد استفاده خواهند کرد. در این تکنولوژى در سلول ها، الکترولیت به جاى اینکه مایع باشد جامد است.

این باترى ها نه تنها فقط کارایى و سرعت شارژ شدن را افزایش مى دهند، بلکه، نوسانات باترى را نیز کاهش مى دهند. ادعا شده است این باترى ها در مدت زمان ٢ تا ٣ دقیقه شارژ مى شوند.

البته یک قاعده کلى وجود دارد که باید در نظر گرفت. تا سال ٢٠٢٢ هنوز حدود پنج سال مانده است و زمان زیادى براى دیگر خودروسازان وجود دارد تا بتوانند به تکنولوژى هاى برترى دست یابند.

این تکنولوژى ممکن است مشکلاتى داشته باشد و از آنجا که هنوز در مقیاس تجارى تولید نشده، نمى توان آن را به دقت ارزیابى کرد. همچنین ممکن است این تکنولوژى فقط بر روى کاغذ بماند و قبل از برداشتن اولین قدم ها براى تولید انبوه از دستور کار خارج شود.هنوز هم تولید خودروى برقى ای که در مدت زمان بسیار کوتاهى شارژ شود، در حد قول باقى مانده است. اما ظاهرا تکنولوژى که بتوان با آن به این هدف دست یافت وجود دارد. حالا باید منتظر ماند و دید که کدام شرکت زودتر از سایرین می تواند چنین تکنولوژی را راهی بازار کرده و گوی سبقت را از سایرین برباید.

ویجیاتو
نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato