صدای سیری حالا بیش از همیشه به انسان ها شباهت دارد

از زمان انتشار سیری تاکنون، صدای دستیار هوشمند اپل دستخوش تغییرات زیادی شده است. اگر ابتدای عرضه سیری که به سال 2011 باز می گردد، صدای آن به ربات ها شباهت داشت اما حالا و با iOS 11، اهالی کوپرتینو گفتار سیری را بیش از همیشه به انسان ها نزدیک کرده اند.

با توجه به مقاله منتشر شده در وب سایت اپل، آن ها برای تبدیل کردن صدای رباتیک سیری به یک صدای انسانی از الگوریتم های پیچیده ای استفاده نموده اند: «روند قرار دادن صدای سیری بر پایه متود یادگیری عمیق را از iOS 10 شروع کردیم و با ویژگی های جدیدتر آن را به iOS 11 آوردیم.»

گفته های مهندسین اپل نشان می دهند که با این تغییر، صدای سیری طبیعی تر و نرم تر شده و به واسطه همین مسئله، کاربران راحت تر از گذشته می توانند با این دستیار هوشمند ارتباط برقرار کنند. بد نیست بدانید iOS 11 فعلا در مرحله بتا قرار داشته و گفته می شود که نسخه نهایی تا پایان تابستان به انتشار خواهد رسید.

بعد از انتقادات فراوان بعضی وب سایت ها و کاربران برای رفع نکردن ضعف های سیری در iOS 10، اپل تمام تلاشش را به کار گرفته تا مشکلات دستیار هوشمند صوتی خود را با iOS 11 برطرف کند. اگر دوست دارید مقاله اهالی کوپرتینو پیرامون تغییرات صدای سیری را بشنوید، می توانید به اینجا مراجعه کنید.

سرور ابری

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟