استفاده از صوت برای انتقال پول در اپلیکیشن جدید پرداخت گوگل

استفاده از صوت برای انتقال پول در اپلیکیشن جدید پرداخت گوگل

دولت هند سال گذشته با ارزش ترین اسکناس های این کشور را به منظور مبارزه با فساد مالی و پولشویی باطل کرد و این مساله باعث افزایش چشمگیر تراکنش های دیجیتالی در این کشور شد. حالا خبر می رسد گوگل اپلیکیشنی به نام Tez را در این کشور معرفی کرده که امکان انتقال پول از طریق صوت را برای کاربران موبایل ۵۵ بانک مختلف فراهم می کند.

۳۰۰ میلیون موبایل هوشمند در هند وجود دارد

این اپلیکیشن به NFC نیاز ندارد و با استفاده از صوت موبایل های فرستنده و گیرنده پول را به هم متصل می کند. تکنولوژی بکار رفته در Tez شبیه اپلیکیشن Chirp است که داده هایی مثل عکس را از طریق صوت به اشتراک می گذارد. این صوت از طریق فرکانس اولتراسونیک منتقل شده و در محدوده شنوایی انسان قرار ندارد. سیستم امنیتی به کار رفته در این اپلیکیشن «Tez Shield» نام دارد که توسط گوگل طراحی شده و در کنار حفاظت از اطلاعات مالی کاربر از تقلب جلوگیری می کند. طراحی Tez مشابه برنامه های چت بوده و تراکنش های صورت گرفته را در قالب گفتگو به نمایش می گذارد.گفتنی است در هند نزدیک به ۳۰۰ میلیون موبایل هوشمند وجود دارد که اغلب آن ها میان رده بوده و از NFC برخوردار نیستند، گوگل نیز با آگاهی از این مساله در کنار اپلیکیشن پرداخت Android Pay که به NFC نیاز دارد، Tez را معرفی کرده که بدون نیاز به NFC امکان لینک کردن حساب های کاربر از ۵۵ بانک هندی فعال در سیستم UPI (واسط پرداخت یکپارچه) را فراهم می کند.

این اپلیکیشن در نسخه های اندروید و iOS توسعه یافته و به زودی در کشورهای در حال توسعه دیگری از قیبل ویتنام، اندونزی و تایلند منتشر می شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato