تلگرام پهنای باند کشور را به تسخیر خود در آورده است

تلگرام پهنای باند کشور را به تسخیر خود در آورده است

چندی پیش آماری مبنی بر اثبات محبوبیت تلگرام در ایران منتشر شد بطوری که نشان می داد ۵۸.۴ درصد از افراد بالای ۱۸ سال جامعه از تلگرام استفاده می کنند.

حال معاون مرکز فضای مجازی در تکمیل این آمار از اِشغال ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام خبر داده و توضیحاتی پیرامون گیمرها و بازی‌های ایرانی ارائه نمود.

«امیر خوراکیان» که دیروز به لزوم حمایت از پیامٰ‌رسان‌های ایرانی و ایجاد قوانینی برای محدودیت فعالیت شبکه‌ها و پیام‌رسانان خارجی اشاره کرده بود، عصر دیروز طی مراسمی گفت:

«بیش از ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام اشغال شده است. این شبکه پیام‌رسان در حال حاضر نزدیک به ۴۰ میلیون کاربر [ایرانی] دارد که ساعت ۲۲ تا یک شب بیشترین ساعت ترافیکی آن است.»

وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر ۵۸۰ هزار کانال تلگرام ایرانی وجود دارد که در این بین ۱۶ عدد از آنها بالای یک میلیون نفر عضو دارند. بیشترین بازدید از یک پیام توسط ۲۰ میلیون کاربر صورت گرفته و شلوغترین کانال ۳ میلیون و ۴۰۰ نفر عضو دارد.

از سوی دیگر معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از حرکت بازی‌های رایانه‌ای ایرانی به سمت بازی‌های موبایلی خبر داد، بطوریکه به گفته او بالغ بر ۶۷ درصد بازی‌های کشور روی پلتفرم موبایل عرضه می‌شوند.

او همچنین با ذکر این مطلب که ۲۳ میلیون نفر در کشور به بازی‌های رایانه‌ای مشغول هستند، از بومی نبودن بازی‌های منتخب این گیمر‌ها ابراز نارضایتی کرد چراکه به گفته او تنها ۶ درصد از بازی‌های بازار، ریشهٔ ایرانی دارند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato