مایکروسافت مشکل تخلیه باتری سرفس بوک 2 را تائید کرد

مایکروسافت مشکل تخلیه باتری سرفس بوک 2 را تائید کرد

بی شک سرفس بوک ۲ مایکروسافت یکی از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار است اما خبرهایی در مورد مشکل باتری  آن منتشر شده بود و حالا مسئولان این شرکت توضیحاتی را در این رابطه ارائه کرده اند.

گفتنی است این مشکل باعث می شود که هنگام اجرای بازی ها و برنامه های سنگین و در حالتی که تنظیمات دستگاه روی حالت بالاترین کارایی قرار دارد، حتی زمانی که به لپ تاپ به شارژر متصل است باتری آن تخلیه شود.

حالا یکی از سخنگویان مایکروسافت با تائید گزارش های قبلی توضیحات زیر را در این باره ارائه کرده است:

سرفس بوک ۲ به منظور ارائه عملکرد فوق العاده و توانی بی نظیر به توسعه دهندگان، طراحان و مهندسانی طراحی شده که به دستگاهی قوی برای انجام کارهایشان نیاز دارند.

قابلیت «Power Mode» به عنوان ابزاری برای کنترل میزان کارایی و عمر باتری توسعه پیدا کرده اما زمانی که این حالت روی بهترین کارایی تنظیم شده باشد طبیعتا مصرف باتری افزایش پیدا کرده و هنگام اجرای بازی های طولانی و سنگین حتی زمانی که دستگاه به شارژر متصل است ممکن است باتری نیز تخلیه شود. البته در این حالت باتری هرگز به صورت کامل تخلیه نمی شود، به همین خاطر کاربر می تواند با اطمینان به بازی یا طراحی ادامه دهد.

به نظر می رسد که دلیل این مشکل انتقال ۹۵ وات برق از شارژر به دستگاه باشد که برای پردازش محتوای سنگین در چیپست و کارت گرافیک کافی نیست و به همین خاطر دستگاه به ناچار باتری را هم درگیر می کند. گفتنی است در این حالت چیپست به ۳۵ وات و کارت گرافیک به ۸۰ وات انرژی نیاز دارند.

مایکروسافت برای حل این مشکل به کاربران توصیه کرده که با قرار دادن تنظمیات دستگاه روی «کارایی بهتر» و «ذخیره باتری»، توان مصرفی کارت گرافیک را کاهش دهند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato