بازگشت به مسیر تعادل؛ مروری بر اولین قسمت از فصل دوم گرند تور

بازگشت به مسیر تعادل؛ مروری بر اولین قسمت از فصل دوم گرند تور

حدود یک سال پیش و در نوامبر ۲۰۱۶ بود که پخش مجموعه گرند تور با حضور جرمی کلارکسون و دوستان وفادارش آغاز شد. اپیزود آغازین این مجموعه که یادآور سکانس هایی از فیلم سینمایی مد مکس (Mad Max) بود، آنقدر جذابیت زیادی داشت که علاقه مندان را به قسمت های آتی بسیار امیدوار کرد.

گرند تور در ادامه فصل فراز و فرودهای زیادی را تجربه نمود و نتوانست در همه قسمت ها همانند اپیزود آغازین جذاب و تماشایی ظاهر شود، اما به هر ترتیب در جلب نظر مثبت طیف بیشتری از مخاطبین موفق بود؛ بخصوص اینکه در سوی مقابل رقیب اصلی این برنامه یعنی تاپ گیر بسیار ضعیف عمل کرده و با کریس اوانز در سراشیبی سقوط قرار داشت!

همانطور که وعده داده شده بود، اولین قسمت از فصل دوم گرند تور با عنوان "گذشته، حال یا آینده" ۸ دسامبر از طریق سرویس ویدیویی اختصاصی آمازون پخش شد. برخلاف اپیزود آغازین فصل نخست، این قسمت رویه ای متعادل تر را در پیش گرفته و خبری از ریخت و پاش سه میلیون دلاری در آن نبود.

چادر و یا به عبارت بهتر استودیوی فصل دوم این بار ثابت بوده و در طول ۱۱ هفته آینده در نقطه ای از انگلستان که به قول جرمی دقیقا فاصله یکسانی با خانه جیمز می و ریچارد هموند دارد، پابرجا خواهد ماند!

بخش اعظمی از این اپیزود به مقایسه سه ابر اتومبیل لامبورگینی اونتادور S، هوندا NSX و ریماک کانسپت وان در جاده ها و مسیرهای زیبای کشور سوئیس اختصاص یافته بود؛ خودروهایی که در واقع با توجه به نوع پیشرانه نماینده ای از گذشته، حال و آینده هستند. احتمالا می دانید که این سه خودرو نیروی خود را به ترتیب از موتور V12 بنزینی، پیشرانه هیبریدی و پیشرانه الکتریکی دریافت می کنند.

بی شک یکی از جذاب ترین بخش های قسمت اول به مسابقه درگ این سه خودرو مربوط می شد، جایی که نتیجه تا حدودی قابل پیش بینی بوده و می توان حدس زد کدام خودرو توانایی برنده شدن را دارد.

یکی از آیتم هایی که در ساختار آن تغیراتی ایجاد شده، آیتم Celebrity Brain Crash است که اکنون با عنوان Celebrity Face Off شناخته می شود. در این آیتم دو تن از افراد مشهور در یک پیست خاکی-آسفالت باید بر سر کسب بهترین زمان رقابت کنند.

جالب اینکه خودروی جگوار F-Type برای استفاده در این بخش در نظر گرفته شده است. میهمانان این قسمت از گرند تور دیوید هسل هاف (David Hasselhoff) و ریکی ویلسون (Ricky Wilson) بودند.

در بخش انتهایی، به مسابقه تپه نوردی و حادثه ای که برای ریچارد هموند رخ داد، پرداخته شد. آنطور که جیمز می اظهار کرد، ریماک کانسپت وان بعد از واژگونی به دلیل تعداد زیاد سلوی های باتری و انتقال حرارتی بین آنها، به مدت ۵ روز متوالی در آتش سوخته است.

طبق انتظار در طول این قسمت نیز سه مجری مدام با سر به سر گذاشتن هم، لحظات شاد فراوانی را خلق کردند!

اپیزود اول از فصل دوم گرند تور اگر چه در قیاس با اپیزود آغازین فصل قبل پر زرق و برق نبود، اما با حذف موارد انتقاد برانگیز جذابیت های لازم را برای سرگرم کردن مخاطبین داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم تماشای این قسمت از گرند تور را جزو برنامه های خود در اوقات فراغت قرار دهید.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato