تداِکس تهران امسال با موضوع تقاطع برگزار می‌شود

تداِکس تهران امسال با موضوع تقاطع برگزار می‌شود

تداکس‌ تهران در یکم دی‌ماه ۱۳۹۶ ساعت ۷.۳۰ صبح الی ۲ بعداز ظهر در سالن همایش‌های برج میلاد با هدف گسترش ایده‌های ارزشمند برگزار می‌شود. این رویداد که به‌صورت مستقل از مراسم‌های تد بین‌المللی، و دیگر رویدادهای تداکس برگزار می‌شود، امسال از میان صدها ایده ارزشمند مواردی را همسو با محوریت اصلی همایش امسال یعنی معنای "تقاطع" انتخاب کرده است. تداکس تهران طی پنج سال اخیر سعی کرده است ایده‌هایی را برای پیوند گذشته، حال و آینده ایران انتخاب کند و در قالب رویدادی موثر، برای تاثیرگذاران و قشر مسئولیت‌پذیر جامعه، چشم‌اندازی مشترک برای چالش‌های جمعی ایرانیان بیابد.

تداکس به افراد یا گروه‌هایی گفته می‌شود که مایل‌اند رویدادهای مستقل و بومی به سبک رویدادهای تد در نقاط گوناگون جهان برگزار کنند و به نوعی زیرمجموعه‌ای از تد اصلی هستند. خود رویدادهای اصلی تد بین‌الملل نیز حدود ۳۰ سال پیش با هدف گسترش ایده‌های نو در کالیفرنیا شروع به فعالیت کرده و تا کنون سخنرانان بزرگی چون: بیل گیتس، جین گودال، الیزابت گیلبرت، سر ریچارد برنسن و... در مراسم‌های آن سخنرانی کردند.

تداکس تهران هم نزدیک به ۵ سال است که به طور مداوم برگزار می‌شود و  امسال با تکیه بر مفهوم تقاطع، به چالش‌های پیش‌روی ایران در قالب راه‌حل‌های چندرشته‌ای و میان‌رشته‌ای نگریسته است. مسئولین این رویداد بر این باور هستند که نوآوری دقیقاً در تقاطع خطر و پاداش، حقیقت و کذب و آینده و گذشته شکل می‌گیرد.

«رضا غیابی»، دبیر رویداد تداکس‌ تهران، درباره سخنرانان این دوره از مراسم توضیح می‌دهد: «بیش از ۸۰۰ نفر برای سخنرانی در تداکس‌تهران ۲۰۱۷ ثبت‌نام کرده و یا پیشنهاد شدند که از این میان ۱۱۰ نفر مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت هشت سخنران برای حضور در رویداد انتخاب شدند. ایده‌‌های همه این هشت نفر حاوی راهکارهایی کلیدی برای چالش‌های پیش روی ایران و جهان، همچنین بهانه‌ای برای ترویج اندیشه و فرهنگ گفتمان است.»

سخنرانان و موضوعاتی که در این همایش پیرامون آنها سخنرانی می‌شود شامل این موارد می‌شود:

  • کاظم قنبری، کارآفرین حوزه تلکام: چگونه، دانستن تاریخ ناگفته‌ی ورود اینترنت به ایران، راهکارهایی در اختیار کارآفرینان امروز ایران قرار می‌دهد؟
  • حمیدرضا کشاورز، کارشناس هوش مصنوعی: هوش مصنوعی چه چیزی کم دارد؟ و اینکه رایانه‌ها بیشتر از ما در موردمان می‌دانند، چگونه می‌تواند برای ما خطرساز باشد؟
  • کیارش آرامش، کارشناس اخلاق پزشکی: چگونه می‌توان علم را از شبه علم تشخیص داد و در دام خرافات گرفتار نشد؟
  • پانیذ پیکری، کیهان‌شناس:  آیا ممکن است بتوانیم روزی همه چیز را بفهمیم و به سؤالات اساسی بشر پاسخ دهیم؟
  • فرید شکریه، مدیر اجرائی آژانس تبلیغاتی FourMind:  چگونه علم کهن آموزش و پرورش می‌تواند به مدیریت به عنوان علمی جوان کمک کند؟ و چگونه می‌توان یک سازمان سراسر پویا داشت؟
  • احسان جهاندارپور، یکی از بیست هکر رشد برتر جهان به نقل از مجله‌ی بین‌المللی Forbes: - هک رشد چیست و چگونه می‌توان پدیده‌ای انتزاعی مانند رشد را هک کرد؟ آیا می‌توان این مهارت در همه‌ی عرصه‌های زندگی استفاده نمود؟
  • کریستوفر پترکا، کارآفرین آلمانی:  پیش‌بینی حاصل از پانزده سال مصاحبه با ۱۲۰۰ نفر از افراد تصمیم‌گیرنده در مورد آینده‌جهان چیست؟
  • رضا سیاح - خبرنگار سابق شبکه خبری CNN و خبرنگار فرانس ۲۴:  خبر واقعی و خبر غیرواقعی چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چگونه فعالانه و به درستی در جریان اخبار جهان پیرامون‌مان قرار بگیریم؟

امسال تداکس‌ تهران، پذیرای ۱۶۰۰ نفر از نوآوران جامعه است که از میان هشت‌هزار و پانصد داوطلب برای شرکت در کنفرانس انتخاب شده‌اند. امکان خرید بلیت از سایت این رویداد برای علاقه‌مندان وجود دارد و غابین نیز می‌توانند به صورت زنده از طریق لینک www.tedxtehran.com/live مراسم را به طور رایگان ببینند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato