چیپ هوش مصنوعی سامسونگ آماده بهره برداری روی گلکسی اس ۹ است

چیپ هوش مصنوعی سامسونگ آماده بهره برداری روی گلکسی اس ۹ است

برنامه های سامسونگ برای توسعه واحدهای پردازنده عصبی (NPU) که در واقع همان چیپ های هوش مصنوعی هستند از چند ماه پیش بسیار جدی تر دنبال می شود. شرکت های رقیب مثل اپل و هوآوی موبایل های خود با NPU را به بازار عرضه کرده اند و حالا نوبت به سامسونگ رسیده است. به نظر می رسد که این چیپ روی گلکسی اس ۹ نیز قرار گرفته است.

طبق گزارشی که از کره جنوبی به دست می رسد، گویا سامسونگ NPU خاصی طراحی کرده که قابلیت های آن فراتر از آنچه اپل و هوآوی تدارک دیده بودند است. در جدیت سامسونگ برای توسعه هوش مصنوعی همین بس که چند ماه پیش کره ای ها یک مرکز کامل را به هوش مصنوعی اختصاص دادند. علاوه بر این ها، سامسونگ با دانشگاه ملی سئول، دانشگاه پوهانگ و کایست نیز روی چندین پروژه همکاری دارد.

گفته شده که سامسونگ توسعه چیپ های هوش مصنوعی برای سرورها را هم تکمیل کرده که امید دارند آن را برای شرکت های ارائه دهنده سرور تجاری سازی کنند.

NPUها قابلیت های بیشتری برای هوش مصنوعی فراهم می آورند. هوض مصنوعی در حال حاضر نیازمند سرورهای ابری برای ارتباطات و انباشتن داده ها است. اما با داشتن یک چیپ کامل روی دستگاه، دیگر نیازی به سرورهای ابری برای پردازش، آنالیز و ذخیره داده ها نیست و همه این ها روی موبایل انجام می پذیرد.

اپل ادعا می کند که واحد پردازنده عصبی اش به ۶۰۰ گیگا اوپریشن در ثانیه رسیده در حالی که این رقم برای هوآوی ۴ ترا اوپریشن در ثانیه است. چیپ سامسونگ هم گویا در همین حد و اندازه یا شاید کمی بیشتر باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato