گوگل از ماه ژوئن آتی تبلیغات ارزهای رمزپایه را از شبکه خود حذف می کند

گوگل قصد دارد از ماه ژوئن آتی، تبلیغات مربوط به ارزهای رمزپایه را از شبکه تبلیغاتی خود حذف کند. این تصمیم در حالی اتخاذ شده که فیسبوک هم در ماه ژانویه سال جاری میلادی دست به حرکت مشابهی زد.

این تغییر سیاست یکی از پیامدهای موشکافی دقیق ارزهای رمزپایه و نیز فرآیند عرضه اولیه سکه این ارزها توسط رگولاتوری ها است. هفته گذشته کمیسیون امنیت و مبادلات ایالات متحده به بسیاری از صرافی های ارزهای رمزپایه نسبت به عملیات های غیرقانونی هشدار داد. مقامات می گویند که عرضه اولیه برخی ارزهای رمزپایه تماماً کلاه برداری است و برخی دیگر سرمایه گذاری هایی ریسکی به حساب می آیند.

بازار ارزهای رمزپایه نسبت به این اخبار واکنشی منفی نشان داده است. ارزش بیت کوین از زمان انتشار گزارش مربوط به قوانین تازه در خبرگزاری وال استریت ژورنال با کاهش ۶ درصدی همراه بوده و سایر ارزها مثل اتریوم و لایت کوین هم اتفاق مشابهی را تجربه کرده اند.

گفتنی است که سیاست گوگل بسیار گسترده بود و نه تنها ممنوعیت تبلیغ خود ارزهای رمزپایه را شامل می شود، بلکه عرضه اولیه سکه، صرافی ها، کیف پول ها و مشاوره های مبادله ارزهای رمزپایه را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟