دولت کره جنوبی کامپیوترهای اداری را به اجبار خاموش می‌کند تا کارمندان بیش از حد کار نکنند

کره جنوبی با یک معضل دست و پنجه نرم می‌کند و آن هم فرهنگ اضافه کاری است. برای فائق آمدن بر این مشکل، دولت کره جنوبی تصمیم گرفته که جمعه‌ها تمامی کامپیوترهای اداری را راس ساعت ۸ شب خاموش کند تا همه کارمندان به خانه بروند و کسی سر کار نماند.

این برنامه قرار است طی سه ماه آینده اجرایی شود و آغاز آن از جمعه هفته آینده خواهد بود. این محدودیت طی سه مرحله انجام خواهد شد که در مرحله دوم از ماه آوریل، کامپیوترها نیم ساعت زودتر و راس ساعت ۷:۳۰ خاموش می‌شود (البته فقط در هفته دوم و چهارم این ماه). فاز پایانی نیز در ماه مه خواهد بود که هر جمعه کامپیوترها ساعت ۷ خاموش می‌شود.

همه کارکنان دولتی تحت تاثیر این قانون جدید قرار می‌گیرند در حالی که ۶۷.۱ درصد از کل کارکنان درخواست داده‌اند که از این محدودیت مستثنی شوند. دولت کره جنوبی در شرایط خاص این استثنا را بررسی خواهد کرد.

کارمندان کره جنوبی در طول یک سال ۲۷۳۸ ساعت کار می‌کنند که در مقایسه با ۱۷۶۳ ساعتِ دیگر کشورهای توسعه یافته، رقم حیرت‌انگیزی است. البته قوانین این چنینی فقط مخصوص کارکنان دولتی نیست و این کشور پیشتر ممنوعیت انجام بازی آنلاین از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح را نیز برای کودکان اجرا کرده.

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟