آمریکا 10 شخص و یک شرکت ایرانی را به بهانه حملات سایبری تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً ۱۰ شخص و ۱ شرکت ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرده. آمریکا مدعی شده که این اشخاص در حملات سایبری به دانشگاه های این کشور و کشورهای دیگر، و نیز یک شرکت فعال در حوزه رسانه نقش داشته اند. مقامات کشورمان هم ضمن محکوم کردن این اقدام، حرکت آمریکا را تلاشی برای جلوگیری از رشد علمی مردم ایران خوانده اند و می گویند که آمریکا از این ترفند خود سودی نخواهد برد.

این تحریم ها به بهانه انجام اقدامات مخرب در فضای مجازی و حملات سایبری اعمال شده است. در لیست افراد تحریم شده، نام های گوناگونی به چشم می خورد که یکی از آنها بهزاد مصری است؛ کسی که قبلاً هم به خاطر حمله به شبکه HBO تحریم شده بود.

مرکز امنیت سایبری انگلیس، موسسه مبنا را عامل حمله سایبری به دانشگاه های انگلیس دانسته و از اقدام آمریکا حمایت کرده است. وزارت دارایی همچنین مدعی شده که موسسه مبنا سیستم های کامپیوتری ۱۴۴ دانشگاه آمریکا و ۱۷۶ دانشگاه دیگر در ۲۱ کشور جهان را هک کرده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اقدام اخیر آمریکا را تحریک آمیز و غیرقانونی دانسته و می گوید نشانه بازر دیگری از خصومت و دشمنی ذاتی هیئت حاکمه آمریکا با ملت ایران است.

 

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟