اعتیاد به فورتنایت پای یک دختر ۹ ساله را به مطب روانپزشک کشاند

اخیرا خانواده یک دختر ۹ ساله، او را به دلیل اعتیاد شدیدی که به بازی‌های ویدیویی پیدا کرده بود، پیش روانشناس برده‌اند. به گزارش The Mirror، اعتیاد این دختر ۹ ساله به حدی شدید بوده که حتی به خاطر بازی کردن از دست‌شویی رفتن هم سر باز می‌زده.

اعتیاد شدید این دختر به بازی‌های ویدیویی او را پرخاشگر هم کرده بود؛ طوریکه وقتی پدرش می‌خواسته کنسولش را از او بگیرد، با برخورد تند و پرخاشگرانه‌ای از سوی دخترش رو به رو شده.

پدر و مادر این دختر خردسال، ماه ژانویه ۲۰۱۸ برای او یک ایکس باکس وان خریده‌اند. از آن تاریخ به بعد نیز او با فورتنایت، بتل رویال محبوب این روزها سرگرم بوده و به آن اعتیاد شدید پیدا کرده؛ اعتیاد شدیدی که خواب و خوراک را از او می‌گرفت و باعث خواب‌آلودگیش سر کلاس‌های درسی می‌شد.

با این حال والدین این دختر ۹ ساله تا چند وقت فکر نمی‌کردند که دلیل تغییر رفتار او عادت بدش به بردن در بازی‌های ویدیویی آنلاین باشد. بلکه آن‌ها رفتار نادرست و پرخاشگرانه دخترشان را با سن بلوغ و افزایش هورمون‌های بدنش توجیه می‌کردند.

اعتیاد به فورتنایت

اما بالاخره پدر و مادر او زمانی متوجه موضوع اصلی شدند که بحث پول وسط آمد و از کارت اعتباریشان ۵۰ پوند کم شد. زمانی هم که پیگیر موضوع شدند دخترشان اعتراف کرد این پول را برای خرید آیتم‌های موجود در بازی استفاده کرده.

به همین دلیل، پدر خانواده کنسول بازی دخترش را مصادره کرد و زمانی که با رفتار پرخاشگرانه او مواجه شد تازه فهمید قضیه از چه قرار است. بعد از این قضایا، این دختر ۹ ساله را پیش روانپزشکی به نام استیو پاپ بردند و تازه فهمیدند که فقط دخترشان نیست که با چنین اعتیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

روانپزشک پس از مراجعه این خانواده به آن‌ها می‌گوید طی دو ماه اخیر او چندین و چند مورد مشابه داشته که در همه آن‌ها نشانه‌هایی از اعتیاد کودکانی ۸-۹ ساله به بازی فورتنایت دیده است. این ادعایی است که اخیرا سازمان بهداشت جهانی هم آن را تایید و اعتیاد به بازی‌های ویدیویی را رسما به عنوان یک اختلال روانی معرفی کرده.

از همان زمان هم این کودک، در حال پشت سر گذاشتن جلسات روان‌شناسی است و دوباره به مدرسه بازگشته. پدر و مادرش هم سعی کرده‌اند به جای فورتنایت سر او را با ورزش گرم کنند تا روان کودکشان به حالت نرمال خود بازگردد.

با تمام این اوصاف باید گفت که بازی‌های ویدیویی در نوع خود چیز بدی نیستند. اتفاقا بر اساس تحقیقات انجام شده، بازی‌ها در شرایط عادی می‌توانند باعث افزایش قدرت فعالیت‌های شناختی مغز هم بشوند. اما همانند هر چیزی باید از بازی‌های ویدیویی هم به شیوه صحیحی استفاده کرد.

مطالب مرتبط

معرفی بازی مینی پابجی؛ بتل رویال بدون دردسر

طی ماه‌های اخیر، بتل رویال به کلید واژه اصلی اکثر اخبار مربوط به بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. بازی‌های پرطرفدار این سبک میلیون‌ها کاربر فعال دارند و اگر تا امروز به موفق به تجربه یکی از عناوین این سبک نشده‌اید یا ساز و کار بازی‌های بتل رویال کمی برایتان پیچیده است، مینی پابجی به عنوان... ادامه مطلب

سونی از دلایل عدم حمایت از تجربه میان پلتفرمی بین کنسول ها می گوید

سونی در پاسخ به انتقادهای اخیر در مورد حساب های کاربری بازی فورتنایت که نمی توانند بین پلی استیشن 4 و سایر کنسول ها منتقل شوند، بیانه ای را منتشر کرده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر، کاربران پلی استیشن 4 این بازی توانایی تجربه بین پلتفرمی با پلتفرم های پی سی و... ادامه مطلب

از بازی بتل رویال خالق سری Gears of War رونمایی شد

استودیو Boss Key که موسس آن کلیف بلزینسکی خالق مجموعه Gears of War است، از بازی Radical Heights در سبک بتل رویال رونمایی کرد. این بازی از امروز به صورت دسترسی فوق زود هنگام روی پلتفرم مجازی استیم در دسترس است. بسیاری از المان های استاندارد سبک بتل رویال در Radical Heights وجود داشته و البته... ادامه مطلب

اسلحه تیربار به فورتنایت اضافه خواهد شد

تیربار به فورتنایت اضافه خواهد شد تا کاربران یک راه دیگر برای دفاع از سنگرهای خود در این بازی داشته باشند. بر اساس شایعاتی که پیش از این در فضای مجازی شنیده می‌شد و بعد از آن اعلام رسمی از سوی اپیک گیمز،‌ سرانجام اسلحه تیربار به فورتنایت اضافه خواهد شد. می‌توانید این تیربارها را در... ادامه مطلب

روایت بتل رویال؛ چرا فورتنایت از پابجی جلو افتاد؟

بازی های بتل رویال بزرگترین اتفاق دو سال اخیر بازی های آنلاین بودند و پابجی هم تا چند ماه پیش پیشتاز این سبک بود. اما انتشار فورتنایت تمام معادلات را تغییر داد. نکته بسیار جالب این است که پس از انتشار فورتنایت، بسیاری از طرفداران بتل رویال از بازی به عنوان کپی و تقلید کامل... ادامه مطلب

راهنمای بتل پس فورتنایت فصل هشتم [هفته اول]

با شروع فصل جدید فورتنایت باز هم شاهد تغییرات فراوانی در دنیای بازی هستیم و طراحان بازی باز هم توانسته اند با اضافه کردن ایموت ها و اسکمین های جدید مخاطبان بازی را به وجد بیاورند. در آغاز این فصل دنیای بازی به محلی برای نبرد دزدان دریایی تبدیل شده و تقریبا تمام اسکین ها... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x