اعتیاد به فورتنایت پای یک دختر ۹ ساله را به مطب روانپزشک کشاند

اخیرا خانواده یک دختر ۹ ساله، او را به دلیل اعتیاد شدیدی که به بازی‌های ویدیویی پیدا کرده بود، پیش روانشناس برده‌اند. به گزارش The Mirror، اعتیاد این دختر ۹ ساله به حدی شدید بوده که حتی به خاطر بازی کردن از دست‌شویی رفتن هم سر باز می‌زده.

اعتیاد شدید این دختر به بازی‌های ویدیویی او را پرخاشگر هم کرده بود؛ طوریکه وقتی پدرش می‌خواسته کنسولش را از او بگیرد، با برخورد تند و پرخاشگرانه‌ای از سوی دخترش رو به رو شده.

پدر و مادر این دختر خردسال، ماه ژانویه ۲۰۱۸ برای او یک ایکس باکس وان خریده‌اند. از آن تاریخ به بعد نیز او با فورتنایت، بتل رویال محبوب این روزها سرگرم بوده و به آن اعتیاد شدید پیدا کرده؛ اعتیاد شدیدی که خواب و خوراک را از او می‌گرفت و باعث خواب‌آلودگیش سر کلاس‌های درسی می‌شد.

با این حال والدین این دختر ۹ ساله تا چند وقت فکر نمی‌کردند که دلیل تغییر رفتار او عادت بدش به بردن در بازی‌های ویدیویی آنلاین باشد. بلکه آن‌ها رفتار نادرست و پرخاشگرانه دخترشان را با سن بلوغ و افزایش هورمون‌های بدنش توجیه می‌کردند.

اعتیاد به فورتنایت

اما بالاخره پدر و مادر او زمانی متوجه موضوع اصلی شدند که بحث پول وسط آمد و از کارت اعتباریشان ۵۰ پوند کم شد. زمانی هم که پیگیر موضوع شدند دخترشان اعتراف کرد این پول را برای خرید آیتم‌های موجود در بازی استفاده کرده.

به همین دلیل، پدر خانواده کنسول بازی دخترش را مصادره کرد و زمانی که با رفتار پرخاشگرانه او مواجه شد تازه فهمید قضیه از چه قرار است. بعد از این قضایا، این دختر ۹ ساله را پیش روانپزشکی به نام استیو پاپ بردند و تازه فهمیدند که فقط دخترشان نیست که با چنین اعتیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

روانپزشک پس از مراجعه این خانواده به آن‌ها می‌گوید طی دو ماه اخیر او چندین و چند مورد مشابه داشته که در همه آن‌ها نشانه‌هایی از اعتیاد کودکانی ۸-۹ ساله به بازی فورتنایت دیده است. این ادعایی است که اخیرا سازمان بهداشت جهانی هم آن را تایید و اعتیاد به بازی‌های ویدیویی را رسما به عنوان یک اختلال روانی معرفی کرده.

از همان زمان هم این کودک، در حال پشت سر گذاشتن جلسات روان‌شناسی است و دوباره به مدرسه بازگشته. پدر و مادرش هم سعی کرده‌اند به جای فورتنایت سر او را با ورزش گرم کنند تا روان کودکشان به حالت نرمال خود بازگردد.

با تمام این اوصاف باید گفت که بازی‌های ویدیویی در نوع خود چیز بدی نیستند. اتفاقا بر اساس تحقیقات انجام شده، بازی‌ها در شرایط عادی می‌توانند باعث افزایش قدرت فعالیت‌های شناختی مغز هم بشوند. اما همانند هر چیزی باید از بازی‌های ویدیویی هم به شیوه صحیحی استفاده کرد.

مطالب مرتبط

رفع یک مشکل ساده؛ چگونه فایل های فورتنایت را به یک پی سی دیگر منتقل کنیم؟

فورتنایت و پابجی این روزها حسابی روی بورس هستند و هر روز رکوردهای تازه ای از خود به جای می گذارند. خصوصا فورتنایت که اخیرا پایش را فراتر از انتظارها گذاشت و توانست با پشتیبانی خوب و همه جانبه اپیک گیمز، گوی رقابت را از چنگ رقیب سرسختش برباید. اما همین فورتنایت محبوب، از ابتدا... ادامه مطلب

بررسی بازی Apex Legends؛ بتل رویال در مسیر درست

این روزها سبک بتل رویال به شکلی حکم فیلم‌های ابرقهرمانی مارول و دی‌سی را دارد. افراد بسیاری از آن لذت نمی‌برند و حتی اعتقاد دارند که با محبوبیت این سبک صنعت بازی قدم در مسیری اشتباه گذاشته اما همه در مورد آن صحبت می‌کنند و تقریبا هر ماه چند بازی دیگر به لیست بزرگ و... ادامه مطلب

درآمد نسخه iOS فورتنایت از ۳۰۰ میلیون دلار گذشت

نسخه iOS فورتنایت را مى توان يكى از موفق‌ترین بازی‌های موبایل سال جاری دانست که توانسته طی کمتر از یک سال 200 میلیون دلار برای سازندگانش در کمپانی اپیک گیمز درآمدزایی کند. فورتنایت را می‌توانید روی سه کنسول پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ و در نهایت پی‌ سی پیدا کنید که روی... ادامه مطلب

بتل رویال ۵۰۰ نفره را با PlanetSide Arena تجربه کنید

جدیدترین نسخه از سری بازی‌های شوتر اول شخص PlanetSide که PlanetSide Arena نام دارد ماه آینده منتشر می‌شود و تمرکز ویژه‌ای روی بخش بتل رویال دارد. بازار بازی‌های بتل رویال داغ است و در این بین شاهد عرضه نقشه جدید پابجی، شروع فصل جدید فورتنایت، عرضه حالت بتل رویال کانتر استرایک و ارائه اولین به روز... ادامه مطلب

راهنمای بتل پس فورتنایت فصل هفتم [هفته پنجم و ششم]

در چالش های این دو هفته از بتل پس فورتنایت کوتوله ها دوباره به دنیای بازی برگشته اند و باید در دنیای یخی و جدید بازی به دنبال آنها بگردیم.   هفته پنجم چالش های مجانی فرود آمدن در مکان های مختلف: برای کامل کردن این چالش باید در نواحی Polar Peeks ،Fatal Fields ،Tomato Temple ،Leaky Lake... ادامه مطلب

با خودروی جدید فورتنایت تمام دیوارها را خراب کنید

بعد از یک سبد خرید و ماشین گلف، طی فصل ششم بازی فورتنایت یک خودروی تازه با نام Quadcrasher به بازی اضافه خواهد شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد این خودرو، Quadcrasher به شما اجازه خواهد داد تا دیوارها را از بین ببرید و همچنین می‌توانید از آن‌ برای جابجا شدن ‌سریع‌تر در... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x