گوگل مپس یکی از محبوب ترین قابلیت های نقشه ویز را دریافت کرد

گوگل مپس با یک به‌روزرسانی به قابلیتی مجهز شده که مدت‌ها یکی از عوامل برتری نقشه ویز نسبت به آن محسوب می‌شد. همانطور که می‌دانید، در مسیریاب ویز به لطف ماهیت جمع سپاری کاربران می‌توانند تجربیات خود هنگام رانندگی را در لحظه با رانندگان دیگر به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال اگر در جاده تصادفی اتفاق بیفتد یا مسیر به خاطر تجدید آسفالت یا حفر تونل بسته شود، ویز می‌تواند این اتفاقات را به طور لحظه‌ای و روی نقشه به اطلاع شما برساند. اما حالا برخی کاربران از ارائه همین قابلیت، یعنی «گزارش حوادث» در اپلیکیشن گوگل مپس خبر می‌دهند.

گوگل مپس

کاربران ایرانی به خوبی می‌دانند که مسیریاب ویز هم اکنون جزو دارایی‌های گوگل محسوب می‌شود. با این وجود نقشه و مسیریاب گوگل تا امروز در بسیاری قابلیت‌ها از اپلیکیشن زیر مجموعه‌اش عقب بوده؛ قابلیت‌هایی مثل راهنمای صوتی مسیریابی و گزارش حوادث که مورد دوم حالا به اپلیکیشن اضافه شده است.

برخی کاربران گوگل مپس گزارش داده‌اند که در نسخه اخیر اپلیکیشن، با نوتیفیکیشن‌هایی برای اطلاع‌رسانی ترافیک سنگین، بسته بودن جاده، وجود دوربین‌های کنترل سرعت و حوادث جاده‌ای مواجه شده‌اند.

درست مثل ویز، هر اتفاقی که در جاده می‌افتد برای تأیید توسط کاربران دیگر به رأی گذاشته می‌شود. به عنوان مثال اگر نوتیفیکیشنی مبنی بر بسته بودن جاده برایتان ارسال شود می‌توانید با گزینه‌های «بله»، «خیر» یا «مطمئن نیستم» صحت این موضوع را برای کاربران دیگر تأیید کنید.

گوگل مپس

اما به جز مورد بالا، قابلیت خوب دیگری هم به گوگل مپس اضافه شده که پس از اتمام یک مسیر خلاصه‌ای از اطلاعات آن را برایتان به نمایش درمی‌آورد. به عنوان مثال می‌توانید ببینید که چقدر مسافت طی کرده‌اید، رسیدن به مقصد چند دقیقه طول کشیده و میانگین سرعت شما در مسیر چند کیلومتر بر ساعت بوده است.

قابلیت‌هایی که گفتیم ظاهرا هنوز در مرحله آزمایشی به سر می‌برند، بنابراین اگر آن‌ها را در گوگل مپس نمی‌بینید شاید لازم باشد که کمی دیگر منتظر بمانید.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟