حسن کریمی قدوسی: کافه بازار به دنبال واردات بازی است

حسن کریمی قدوسی: کافه بازار به دنبال واردات بازی است

حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌گوید حضور کافه بازار در نمایشگاه TGC 2018 به دلیل رویکرد واردات بازی‌های خارجی به ایران لغو شده و ارتباطی با انتقاد مدیرعامل کافه بازار از TGC ندارد. کافه بازار ساعاتی پیش اعلام کرد این نمایشگاه را تحریم خواهد کرد.

مدیر عامل بنیاد در ارتباط با ایمیلی که امین امیرشریفی در توییتر خود منتشر کرده گفت: «من اصلا در جریان متن ایمیلی که برای شرکت کننده‌های کافه بازار ارسال شده نبودم اما دلیل ارسال چنین ایمیلی به رویکرد کلی کافه بازار برمی‌گردد. آن‌ها قصد دارند بازی‌های خارجی را وارد ایران کنند در حالی که ما در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم و TGC هم با هدف صادرات برگزار می‌شود.»

در حالی که متن ایمیل به وضوح به انتقاد امیرشریفی نسبت به هزینه‌های برگزاری رویداد TGC اشاره دارد، کریمی قدوسی می‌گوید دلیل لغو بلیت شرکت کنندگان کافه بازار اصلا انتقاد آن‌ها نیست: «ناشران خارجی فرصت محدودی برای برگزاری جلسات در این دو روز دارند، ما میلیاردها هزینه کردیم بنابراین نباید کسانی که قصد بهره‌برداری از نمایشگاه در جهت واردات بازی دارند فرصت استفاده را از دست بدهند.»

نمایشگاه TGC
حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

در آخرین کنفرانس خبری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به وضوح اعلام شده بود که ناشران خارجی حاضر در رویداد TGC پروانه انتشار از بنیاد دریافت نخواهند کرد: «در نهایت هم واردات بازی‌های خارجی به ما ختم می‌شود. اگر جلسات کافه بازار انجام شود و آن‌ها به نتیجه برسند، ما در نهایت مجوز وارد کردن بازی‌ها را نمی‌دهیم.»

واکنش امین امیرشریفی اما همراه با تعجب است: «لابد نیت‌خوانی کرده‌اند. از کجا می‌فهمند که ما می‌خواهیم چه کار کنیم و با ناشران چه صحبتی داشته باشیم؟ ما علی‌رغم انتقادها همیشه در رویدادها حاضر هستیم. با بازی‌سازان داخلی همیشه صحبت می‌کنیم تا با بهره‌گیری از ارتباطامان به آن‌ها کمک کنیم بازی‌هایشان را به بازار بین‌المللی صادر کنند. بنابراین از کجا متوجه شده‌اند رویکرد ما در TGC واردات بوده؟»

برخلاف ادعای کریمی قدوسی که می‌گوید متن ایمیل را ندیده، امیرشریفی می‌گوید: «به نظرم اتفاقا متن ایمیل صحیح است و حرف‌های مدیرعامل بنیاد بهانه است. چطور سال گذشته آقای کریمی قدوسی اصرار داشت ما اسپانسر TGC باشیم و به برگزاری آن کمک کنیم اما امسال حضور ما مضر است؟»

نمایشگاه TGC 2018 آخر هفته پیش‌رو در تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیرماه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.