ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پتنت جدید مایکروسافت از قابلیت ورق زدن مجازی در اندرومدا خبر می‌دهد

به تازگی پتنت جدیدی از شرکت مایکروسافت منتشر شده که به یک دیوایس جیبی بهره مند از دو نمایشگر اختصاص دارد. پتنت یاد شده به توضیح قابلیت‌های منحصر به فردی برای لولای میان دو نمایشگر، ...

امین قیاسی
نوشته شده توسط امین قیاسی | ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰

به تازگی پتنت جدیدی از شرکت مایکروسافت منتشر شده که به یک دیوایس جیبی بهره مند از دو نمایشگر اختصاص دارد. پتنت یاد شده به توضیح قابلیت‌های منحصر به فردی برای لولای میان دو نمایشگر، نظیر قابلیت «ورق زدن» می‌پردازد و به نظر می رسد گجت توصیف شده در این پتنت، تلفن هوشمند تاشوی اندورمدا باشد.

بدین ترتیب مایکروسافت قصد دارد الگوی ورق زدن کتاب‌های فیزیکی را به موبایل تاشوی خود انتقال دهد. اصولاً زمانی که یک کتاب واقعی می‌خوانید، آن را در دست گرفته و با کمک شستتان به ورق زدن می‌پردازید.

با این وجود نحوه عملکرد سیستم «ورق زدن مجازی» بدین شکل است که کاربر در ابتدا با انگشت شست، نمایشگر سمت راست را لمس می‌کند و در همین حین لولا را کمی خم می‌نماید. این دو دستور موجب می‌شود که محتوای به نمایش گذاشته شده در دو صفحه نمایش، یک یا دو صفحه جلو برود. علاوه بر این کاربر می‌تواند همین روش را برای عقب بردن صفحه نیز بکار برد اما این بار نیاز دارد که نمایشگر سمت چپ را لمس کند.

بر اساس این پتنت، خم کردن لولا توسط سنسور‌های به خصوصی سنجیده می‌شود و به احتمال قوی می توان از این ویژگی استفاده‌های دیگری هم برد.

همچنین پتنت یاد شده به توضیح سیستمی می‌ پردازد که بر اساس آن، لولای قرار گرفته میان دو نمایشگر می‌تواند بخش‌های به خصوصی از محتوای به نمایش گذاشته شده را پیدا کرده و سراغ آن برود. بدین ترتیب دیگر لازم نیست که کاربر صفحات را یکی یکی ورق بزند و سراغ محتوای دلخواهش برود. حتی سیستمی برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز کاربر در دو صفحه مجزا فراهم شده است.

آیکون‌های اشاره شده بر اساس موضوع یا بخش‌های به خصوصی از محتوا تولید می‌شوند و بدین ترتیب کاربر می‌تواند در هر لحظه سراغ قسمتی از نوشته برود و مفهوم مورد نظر خود را مقابل چشمانش تماشا کند. در واقع این روش به طور خودکار، جدولی از نقاط کلیدی محتوا را در اختیار کاربر می‌گذارد، حتی اگر چنین چیزی برای آن محتوا در نظر گرفته نشده باشد.

به هر حال پتنت جدید جزو چند موردی است که اخیراً مایکروسافت برای گوشی هوشمند تاشوی خود با اسم رمز اندرومدا منتشر کرده و به نظر می رسد این گجت تا اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی شود.

 

تماشا کنید: سرفس فون تاشو تولید خواهد شد؛ عرضه احتمالی در سال ۲۰۱۹

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی