ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

پلان؛ پلاستیک چه بلایی سر دنیای ما آورده است؟ [تماشا کنید]

پلاستیک، ماده ای جادویی که حدود صد سال قبل ابداع شد و دنیا را متحول کرد، اکنون مدتهاست که به زباله ای ماندگار تبدیل شده، به گونه ای که نمی توانیم از دستش فرار کنیم. ...

پلاستیک، ماده ای جادویی که حدود صد سال قبل ابداع شد و دنیا را متحول کرد، اکنون مدتهاست که به زباله ای ماندگار تبدیل شده، به گونه ای که نمی توانیم از دستش فرار کنیم. پلاستیک که نوعی پلیمر مصنوعی است، ویژگی های جالبی دارد: سبک و بادوام است و به هر شکلی که بخواهیم در می آید. تولید انبوه پلاستیک بسیار ساده و کم هزینه است و مواد اولیه آن هم به وفور یافت می شود.

مشکل از آنجا شروع شد که تصمیم گرفتیم همه وسایل دور ریختنی و یک بار مصرف را هم با پلاستیک بسازیم. این پوشش های پلاستیکی دور ریخته می شوند و تجزیه آنها به 500 تا 1000 سال زمان نیاز دارد. تا به امروز از مجموع 8 میلیارد تن پلاستیکی که تولید کردیم، حدود 6.3 میلیارد تن به زباله تبدیل شده که 79 درصد از آنها همچنان در طبیعت باقی مانده اند.

در این مطلب از پلان می خواهیم ببینیم که پلاستیک چگونه زندگی ما را در بر گرفته و زباله های پلاستیکی، به ویژه میکروپلاستیک ها چه خطراتی را ایجاد می کنند. با دیجیاتو همراه باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی